Doğalı Tercih Etmeye Başladık: İşte Evde Doğum Yapan Ünlüler!

Doğalı Tercih Etmeye Başladık: İşte Evde Doğum Yapan Ünlüler!
19 Kasım 2017

Hem Hollywood'dan hem de Türkiye'den örneklerle evde doğum yapan ünlüler...

Sezaryen doğum ülkemizde yaygınlaşmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı her ne kadar normal doğumu teşvik etmek için çeşitli girişimlerde bulunsa da gerek doğum korkusu gerekse zorunlu sebeplerden dolayı sezaryen doğum oranı, normal doğumun çok daha üstünde seyrediyor. Fakat Hollywood'da işler tersine döndü! Son zamanlarda Türkiye'de dahi rastlanılan evde doğum, Hollywood anneleri arasında moda oldu! İşte, hem Hollywood'dan hem de Türkiye'den örneklerle evde doğum yapan ünlüler...  

Evde Doğum Yapan Ünlüler!

Julianne Moore

Doğalı Tercih Etmeye Başladık: İşte Evde Doğum Yapan Ünlüler! 

Güzelliği dillere destan olan Julianne Moore'un iki çocuğu bulunuyor. İleri yaşlarda annelik duygusunu tadan Oscar ödüllü oyuncu, oğlu Calep'i 38 yaşında, kızı Liv'i ise 42 yaşında kucağına aldı. Doğumun normal ve doğal bir süreç olduğunu düşünen Moore, kızı Liv'i evde dünyaya getirdi. Hamileliği sırasında evde doğum yapmayı planlayan ve hazırlığını yapan oyuncu, gebeliğinde doğumu kolaylaştıracak egzersizler yapmayı da ihmâl etmedi. Doktoru ve ebesi eşliğinde evde doğum yapan Julianne Moore, Hollywood'da evde doğum yapan ilk ünlü annelerden...

Gisele Bündchen

Doğalı Tercih Etmeye Başladık: İşte Evde Doğum Yapan Ünlüler! 

Victoria Secret'ın eski modellerinden Gisele Bündchen, her ne kadar göstermese de 37 yaşında ve 2 çocuk annesi... Tom Brady ile evli olan Gisele, 2009 yılında ilk doğumunu yaptı ve oğlu Benjamin'e kavuştu. Evde suda doğumu tercih eden ünlü model, doğum yaparken ilaç dahi istemedi. O büyülü anın hiçbir dakikasını kaçırmak istemediği için böyle bir tercihte bulunduğunu açıklayan Gisele, kızı Vivian'ı da aynı şekilde dünyaya getirdi. Oğlu Benjamin'in doğumundan sonra doğum anına ilişkin açıklamalar yapan top model, hiç canının yanmadığını ve doğum esnasında sadece bebeğine kavuşacak olmayı düşündüğünü söylemişti.

Cindy Crawford

Doğalı Tercih Etmeye Başladık: İşte Evde Doğum Yapan Ünlüler! 

Eski süper model ve oyuncu Cindy Crawford, her iki doğumunu da evde gerçekleştirdi. Doğumun doğal bir süreç olduğuna inanan Crawford, evde doğum yaptıktan sonra pek çok kişinin tepkisine maruz kaldığını da doğum sonrasında açıklamıştı. Bu nedenle ikinci doğumunu evde yapacağını kimseyle paylaşmadığını söyleyen Crawford, kocasının dahi hastanede doğum yapması gerektiği konusunda kendisini uyardığını söylemişti. Doğum sırasında doktoru evde olan Cindy, iki doğumunda da hiç zorlanmadığını açıklamıştı.

Zeynep Demirel

Doğalı Tercih Etmeye Başladık: İşte Evde Doğum Yapan Ünlüler! 

Volkan Demirel'in Belçika güzeli seçilen eşi Zeynep Demirel, Eylül ayında ikinci kızı Yeda'yı kucağına almıştı. Doğumdan önce evde doğum yapacağını açıklayarak herkesi şaşırtan Demirel, söylediği gibi Bodrum Turgutreis'teki evlerinde doğum yaptı. Doğumuna bir doktor ve bir ebe giren Zeynep Demirel, doğumdan sonra sürecin gayet problemsiz geçtiğini söylemişti. Zeynep Demirel'in suda doğum yapmasından daha çok konuşulan şey ise doğumdan sonraki 11 gün içinde 14 kilo vermesi olmuştu.

Özgü Namal

Doğalı Tercih Etmeye Başladık: İşte Evde Doğum Yapan Ünlüler! 

Evde doğum denilince akla gelen ilk isim Özgü Namal oluyor. Nefes terapisti sevgilisi Serdar Oral ile Kilyos'ta yaşayan Özgü Namal, kızı Elem Su ve oğlu Nefes'i evde doğurdu. Hipnoz doğum denilen yöntemle bebeklerini dünyaya getiren Özgü Namal, doğum sırasında ağrı kesici veya narkoza dair hiçbir şey kullanmadı. Hamileliğini öğrendiği andan itibaren uzman bir psikologla doğuma hazırlanan Özgü Namal, nefes terapisti sevgilisinin önerdiği nefes egzersizleri ile de sorunsuz bir doğum geçirdi.

Evangeline Lilly

Doğalı Tercih Etmeye Başladık: İşte Evde Doğum Yapan Ünlüler! 

Efsane 'Lost' dizisinin Kate'i Evangeline Lilly, hastane ortamından ürktüğü için doğumunu evde yapmayı tercih eden ünlülerden... Mayıs 2011'de bebeğini kucağına alan ünlü oyuncu, doğumdan sonra yaptığı açıklamada, doğumunun tam 30 saat sürdüğünü söylemişti. Bu 30 saatin 8 saatinin ise yalnızca ıkınma ve bebeği ittirme ile geçtiğini belirtmişti.   Evde planlı doğum hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Diğer Geberazzi haberlerimizi okumak için buraya tıklamanızyeterli!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.