Erzurum'da 6 Bin 828 Anneye Doğum Yardımı Yapıldı

Erzurum'da 6 Bin 828 Anneye Doğum Yardımı Yapıldı
08 Temmuz 2017

Erzurum'da 2017 yılının ilk yarısında doğum parası başvurusu yapan 6 bin 828 anneye doğum yardımı parası ödemesi yapıldığı açıklandı.

Erzurum'da Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 2017 yılının ilk 6 aylık döneminde  6 bin 828 anneye doğum yardımı desteğinde bulunulduğu belirtildi. Devlet tarafından 2015 yılının Mayıs ayında doğum yapan anneye destek amacıyla başlatılan uygulama başarılı ile devam ediyor. 2016 yılının bir yılık sürecinde Erzurum'da 13 bin 479 annenim doğum yardımı aldığını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, doğum yardımı kriterleri ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Erzurum'da 6 Bin 828 Anneye Doğum Yardımı

Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İşbaş tarafından bebeği olan aileler için yapılan doğun yardımı paraları ile ilgili bilgi verildi. Uygulamanın başladığından bu yana Erzurum'da yapılan doğum yardımıyla ilgili açıklamalarda bulunan İşbaş, doğum yardımı parasından 2017 yılının ilk yarısında 6 bin 828 annenin yararlandığını, 2016 yılının bir yıllık döneminde ise, toplam 13 bin 479 annenin doğum yardımı aldığını açıkladı.   

Erzurum'da 6 Bin 828 Anneye Doğum Yardımı Yapıldı  

Doğum Yardımı Şartlarına da Değindi

Bölgesinde doğum yapan annelere ödenen yardım paralarıyĺa ilgili bilgi veren İlbaş, açıklamasında ailelerin doğum yardımından yararlanabilmeleri için belli şartları taşımaları gerektiğinin de altını çizdi.

Doğum Parası Alabilmek İçin;

Aile Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürü Cemil İbaş doğum parası alma şartları ile ilgili de bilgilendirmelerde bulundu. Cemil İlbaş yapmış olduğu bilgilendirme kapsamında "Doğum Yardımı programı 633 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgili maddesi doğrultusunda 15 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlamıştır. Bu hükme göre Türk vatandaşlarına, canlı doğan birinci çocuğu için 300 TL, ikinci çocuğu için 400.TL, üçüncü ve sonraki çocukları içinse 600 TL tutarında doğum yardımı yapılmaktadır. Doğum yardımı başvurularına 15 Mayıs 2015 tarihinde başlanılmıştır. Doğum yardımı annenin sağ ve Türk vatandaşı olması durumunda anneye yapılacaktır. Başvurular İl Müdürlüğümüz ile bağlı kuruluşlarımız olan Yakutiye Sosyal Hizmet Merkezi, Palandöken Sosyal Hizmet, Oltu Sosyal Hizmet Merkezi ve Aziziye Sosyal Hizmet Merkezlerine yapılmaktadır. dedi.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.