Elazığ'da Doğum Uzmanları 'Bebek Şekeri' Koleksiyonu Yapıyor!

Elazığ'da Doğum Uzmanları 'Bebek Şekeri' Koleksiyonu Yapıyor!
27 Eylül 2017

Elazığ'da bir özel hastanede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları ellerinde dünyaya gelen bebeklerin fotoğraflarını çekmenin yanında bebek şekerlerinin de koleksiyonunu yapıyorlar.

Elazığ'da Doğum Uzmanları Bebek Şekeri Koleksiyonu Yaptı

Elazığ'da doğum uzmanları bebek şekeri koleksiyonu yapıyorlar. Kadın Doğum Uzmanlarının ellerinde dünyaya gelen bebeklerin bebek şekerlerini koleksiyon yapması ilginç görüntülere neden oldu. Elazığ'da bulunan bir özel hastanenin doktorları, doğumunu gerçekleştirdikleri bebeklerin doğduktan sonraki ilk fotoğraflarını çekmenin yanı sıra bebek şekerlerinin de koleksiyonunu yapıyorlar. Doktorlar, doğumunu yaptırdıkları bebeklerin bebek şekerlerini odalarının duvarlarında sergilerken, ailelerin getirdikleri bebeklerine özel kokulu taş ve çeşitli hediyelerinde odalarının bir köşesinde yer aldığını belirtiliyorlar.   Elazığ'da Doğum Uzmanları 'Bebek Şekeri' Koleksiyonu Yapıyor!  

Bebek Şekerleri Bize Ayşeleri, Alileri, Eymenleri Hatırlatıyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak 27 yıldır görevde olduğunu ifade eden Fatma Kaya konuyla ilgili olarak "Ortalama bir hesapla 20 binden fazla bebek doğurtmuşumdur. Görevimi çok severek yapıyorum. Hastalarımızla olan yaşanmışlıklarla ilgili anılar bizi hayata bağlayan ve görevimizi yapmamıza yardımcı olan unsurlardır. Biz anılarımızı duvarlarda biriktiriyoruz.   Elazığ'da Doğum Uzmanları 'Bebek Şekeri' Koleksiyonu Yapıyor!   Bebek şekerleri bizlere Alileri, Ayşeleri, Eymenleri, Fatmaları hatırlatıyor. Bunları sadece şeker olarak görmüyorum. Hepsinin bir anısı bir yaşanmışlığı var. Vakit buldukça göz önüne getirip bakmak bizi mutlu ediyor. Hastalarımızda aramızdaki bağı hatırlamamıza yardımcı oluyor" ifadelerini kullandı.   Elazığ'da Doğum Uzmanları 'Bebek Şekeri' Koleksiyonu Yapıyor!    

"Her Birisinin Ayrı Bir Anısı Var"

İlk beş yılı asistanlık olmak üzere 13 yıldır Kadın Doğum kliniğinde görev yaptığını belirten Zeynep Doğan Artaş ise, bebek şekeri koleksiyonu yapmasıyla ilgili duygularını "13 yılda yaklaşık 10 bin civarında bebek ellerimde dünyaya geldi. Özellikle son 3 yılda dünyaya gelen bebeklerin annelerinin kendi gününe özel hazırlatmış olduğu doğum şekerleri var.   Elazığ'da Doğum Uzmanları 'Bebek Şekeri' Koleksiyonu Yapıyor!     Bizler de her doğumdan sonra bunlardan nasipleniyoruz. Bu şekerler basit şeker değiller. Her birinin ayrı anısı var. Her birinde bir nefes ve bekleyen güzel bir ömür var. Bizler bunlara her gün şahit oluyoruz ve bunlara şahit olmak gerçekten çok güzel bir duygu. Odama gelenler, "Hocam bunları siz mi astınız" diyorlar. Fakat bunları biz asmadık her geçen gün birikti ve güzel bir manzara oluştu. Bizler de bunlardan her gün ilham alıyoruz." şeklinde ifade etti.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Dadak 1. Büyük kardeş, ağabey. 2. Bebek. 3. Bir yiyeceğin tadına bakmak için yenilen parçası, tadımlık. 4. Şeker, akide şekeri.