Dünyaya İki Kez Gelen Teksaslı Lynlee Bebek

Dünyaya İki Kez Gelen Teksaslı Lynlee Bebek
25 Şubat 2017

Margaret Hawking Boemer’in gebeliğinin 16. haftasında karnındaki çocuğun omuriliğinde tümör tespit edildi. Bunun üzerine doktorlar, gebeliği sonlandırmayı önerdi. Fakat aile böyle bir öneriyi kabul etmedi ve daha deneysel bir tedavinin ise uygulanması gündeme geldi.

Dünyaya İki Kez Gelen Teksaslı Lynlee Bebek

ABD’nin Teksas eyaletinin Lewisville kentinde yaşayan Margaret Hawking Boemer’in gebeliğinin 16. haftasında karnındaki çocuğun omuriliğinde tümör tespit edildi. Bunun üzerine doktorlar, gebeliği sonlandırmayı önerdi. Fakat aile böyle bir öneriyi kabul etmedi ve daha deneysel bir tedavinin ise uygulanması gündeme geldi. Dünyaya İki Kez Gelen Teksaslı Lynlee Bebek Anne Boemer’in yaptığı açıklamada, “23. Haftada, tümör kalbin üzerine baskı yaratıyordu. Ya tümörün bebeğimizi ele geçirmesine izin verecektik ya da ona yaşama şansı. Karar bizim için kolay oldu. Ona bir yaşam şansı vermeyi tercih ettik.” dedi. Doktorlar, bebeği anne karnından alarak tümörü temizlediler. Ardından yeniden rahme yerleştirmeyi içeren bu riskli ameliyatı yapmaya karar verdi. Ameliyat esnasında Lynlee adlı bebek yalnızca 500 gram ağırlığındaydı. Tümörün ağırlığı ise aşağı yukarı aynıydı. Ameliyat esnasında Lynlee’nin kalbi durdu ancak bir kalp uzmanı bebeği hayatta tutmayı başardı ve böylelikle tümörün büyük bir kısmı alınabildi. Dünyaya İki Kez Gelen Teksaslı Lynlee Bebek Yaklaşık 20 dakika süren müdahalenin tamamlanmasının ardından bebek yeniden ana rahmine yerleştirildi. Boemer, doğuma kadar geçen 12 haftayı yatakta geçirdi ve Lynlee 6 Haziran’da sezaryen ile ikinci kez dünyaya geldi. Bebek Lynlee, sekiz günlükken ikinci bir ameliyat yapılarak tümörün bir kısmı da temizlendi. Bugün sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah