Dördüncü Denemede Dördüz Doğurdu!

Dördüncü Denemede Dördüz Doğurdu!
01 Ocak 2017

Üç gebeliğinin düşük ile sonuçlanmasının ardından tedavi altına alınan Zeynep Atmaca’nın, dördüz bebekleri dünyaya geldi.

Dördüncü Denemede Dördüz Doğurdu!

Üç gebeliğinin düşük ile sonuçlanmasının ardından tedavi altına alınan Zeynep Atmaca’nın, dördüz bebekleri dünyaya geldi. Kayseri’de yaşayan Milazım ve Zeynep Atmaca çifti, dördüz bebek sevincini yaşadı. Pazarcılık yaparak geçimini sağlayan 24 yaşındaki Milazım Atmaca 2 yıl önce Zeynep Atmaca ile evlendi. Üç kez hamile kalan Atmaca’nın her üç gebeliği de düşük ile sonuçlandı. Kayseri’de özel bir hastanede tedavi altına alınan Zeynep Atmaca, yumurtalık ve kan pıhtılaşması tedavisi uygulandı. 2 ay kadar süren tedavi sonrasında genç kadın tekrar hamile kaldı. Yapılan kontrollerde Zeynep Atmaca’nın dördüz bebeğe hamile olduğu belirlendi. Genç çift, şaşkınlık ve mutluluğu bir arada yaşadı. 28 haftalık hamile olan genç kadın önceki gün sancılarının artmasıyla hastaneye kaldırıldı. Sezaryen ile doğuma alınan Zeynep Atmaca’nın ikiz kız, iki erkek bebeği dünyaya gözlerini açtı. Kuvöze alınan bebeklerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Doğumu gerçekleştiren Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Hakan Kaya, “Dördüz gebeliklerin ileriki haftalara kadar gelmesi zordur. Yaklaşık 28. Haftaya geldiğinde doğum eğiliminin başlaması üzerine sezaryen ile doğumu gerçekleştirmiş olduk. Bebekler iki kız ve iki erkek olarak dünyaya geldi. Dördü de sağlıklı ve ağırlıkları yaklaşık 800 gram ile 1200 gram arasında.” şeklinde konuştu.

"Hem sevindik hem şaşırdık!"

Bebeklerine Devran, Ezmira, Miran ve Havin isimlerini veren baba Milazım Atmaca, “Hem sevindik hem şaşırdık.” dedi. Anne Zeynep Atmaca ise çok mutlu olduğunu belirterek, “Şu an kuvözdeler, onları kucağıma almak için can atıyorum.” dedi.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.