Dondurulmuş Embriyonun Normal Embriyodan Farkı Yok

Dondurulmuş Embriyonun Normal Embriyodan Farkı Yok
17 Ekim 2016

Dondurulmuş embriyonun normal embriyodan hiçbir farkının olmadığı uzmanlarca kanıtlandı.

Dondurulmuş Embriyonun Normal Emriyodan Farkı Yok

Dondurulmuş embriyonun normal embriyodan hiçbir farkının olmadığı uzmanlarca kanıtlandı. Embriyo dondurma ve çözdürme işlemi, tamamen laboratuvarın teknik yapısı, embriyologların tecrübe ve becerisine bağlı olan bir işlemdir. Dondurulmuş embriyodan elde edilen gebelik oranları, taze embriyo transferiyle aynı düzeydedir.

Pek çok avantajı var

Dondurulmuş embriyo protokolünün uygulaması hastaya birçok avantaj sağlar. Bu avantajlar; daha ucuz maliyetler ve taze embriyo transferinden sonra gebelik elde edilemezse, ikinci adette dondurulmuş embriyo transferi yapılabilmesidir. Ayrıca eğer hastanın gebeliği olup doğumla sonuçlanırsa ve 2-3 sene sonra tekrar çocuk arzu ederse, dondurulmuş embriyodan tekrar gebelik elde etme şansı vardır.

Taze embriyodan farkı yok

Bugün, dünyada yapılan tüm tüp bebek tedavilerinde, dondurulmuş embriyo yöntemiyle doğmuş çocuklarda hiçbir farklılık yoktur. Dondurulmuş embriyo ve taze embriyo transferiyle doğan bebekler arasında da hiçbir farklılık, bugüne kadar belirtilmemiştir.

Karneleri ile ziyaretimize geldiler

Normal yolla gebe kalan hastaların bebekleriyle, tüp bebek yöntemiyle gebe kalan hastaların bebekleri arasında da hiçbir fark izlenmemiştir. Bu bebekler, diğer bebekler gibi tamamen sağlıklı olarak gelişip büyümektedirler. Hatta karnelerini ve takdir, teşekkür belgelerini alarak kliniğimize bizi ziyarete gelen çocuklarımız da var. Ne bedensel, ne de zihinsel gelişimleri açısından diğer çocuklardan hiçbir farkları olmadığı gibi çok da başarılılar.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.