Doğum Yapan Kadınlara Otel Konforunda Ücretsiz Anne Misafirhanesi!

Doğum Yapan Kadınlara Otel Konforunda Ücretsiz Anne Misafirhanesi!
17 Kasım 2017

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bünyesinde açılan Anne Misafirhanesi, yeni doğum yapan kadınlara otel konforunda ücretsiz hizmet veriyor!

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Yenidoğan Bakım Ünitesi'nde açılan ve Karadeniz Bölgesi'ne hizmet veren 'Anne Misafirhanesi' yeni doğum yapan annelerden büyük ilgi görüyor. Bebekleri yoğun bakımda tedavi edilen anneler, hastane bünyesinde açılan 'Anne Misafirhanesi'nde ücretsiz olarak konaklayabiliyor ve otel konforunda hizmet alıyor.

Doğum Yapan Kadınlara Otel Konforunda Ücretsiz Anne Misafirhanesi!  

Doğum Yapan Anneler Ücretsiz Otel Konforundan Faydalanabiliyor!

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Yenidoğan Bakım Ünitesi'nde açılan 'Anne Misafirhanesi' yeni annelerden büyük ilgi görüyor. Bebekleri yoğun bakımda tedavi edilirken onlardan ayrı kalmak zorunda olmayan anneler, aynı zamanda bebeklerinin ihtiyacı olan sütü de daha rahat sağma imkânı buluyor. Samsun Kadın Doğum ve Hastanesi bünyesinde açılan 'Anne Misafirhanesi' yalnızca Samsunlu annelere değil, çevre illerden gelen annelere de hizmet veriyor. Açıldığı günden bu güne Çorum, Tokat, Trabzon, Giresun ve Sinop ile İran, Irak, Suriye,Azerbaycan ve Almanya uyruklu toplam 3 bin 113 annenin Anne Misafirhanesi'nde kaldığı açıklandı. Toplamda 15 yatak kapasitesi olan Anne Misafirhanesi'nde, annelerden hiçbir ücret talep edilmiyor.

Doğum Yapan Kadınlara Otel Konforunda Ücretsiz Anne Misafirhanesi!  

Kaldıkları Süre Boyunca Eğitim Alıyorlar

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Anne Misafirhanesi'nde kalan Cezayir uyruklu Hayet Seaden (31); 'Ben Samsun'da doğum yaptım. Bebeğim erken doğdu ve 800 gr. dünyaya geldi. Fakat ailem Trabzon'da yaşıyor. Bebeğim burada tedavi görürken onun yanında olmalıydım ancak Trabzon'da yaşadığımız için çok zor olacaktı. Daha sonra hastane personeli ücretsiz olarak Anne Misafirhanesi'nde kalabileceğimi söyledi. Bebeğim 2 kilo oldu, sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ediyor.' şeklinde konuştu. Anne Misafirhanesi'nde kalan kadınlara, kaldıkları süre boyunca uzman doktor ve hemşireler tarafından bebek bakımına dair çeşitli eğitimler de veriliyor.  

Anne Misafirhanesi Nedir?

Sağlık Bakanlığı, bebekleri yoğun bakım ünitesinde tedavi gören annelerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla 'Anne Misafirhanesi' projesini hayata geçirmişti. Yavaş yavaş devlet hastanelerinde yaygınlaşmaya başlayan Anne Misafirhaneleri, doğum yapan kadınlara ücretsiz olarak hizmet veriyor. Geçtiğimiz sene ülke genelinde bin 260 yatak kapasitesi olan misafirhanelerin bu sene bin 600 yatak kapasitesine çıkarılması amaçlanıyor.   

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklamanız yeterli.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Babacan Cana yakın, olgun, güvenilir kimse.