Doğum Uzmanınız ve Danışmanınızla Birlikte Çalışın

Doğum Uzmanınız ve Danışmanınızla Birlikte Çalışın
30 Ekim 2016

Doğum uzmanınız ve doktorunuzla uyum içerisinde ve birbirinizi tamamlayıcı olduğunuzda onlar da gebeliğinizin ayrılmaz bir parçası haline gelirler.

Doğum Uzmanınız ve Danışmanınızla Birlikte Çalışın

Doğum uzmanınız ile uyumunuz sadece gebelik esnasında kararlarınızı alırken etkili olmaları için değil; aynı zamanda bu dönemde takip edeceğiniz rotanın belirlenmesinde birlikte hareket etmeniz için de önemlidir.

Doğum uzmanınız ve doktorunuzla uyum içerisinde ve birbirinizi tamamlayıcı olduğunuzda gebeliğinizin ayrılmaz bir parçası haline gelirler.

Bizim önerimiz doğum öncesi randevularınızı, danıştığınız uzmanlar arasında dönüşümlü şekilde gerçekleştirmeniz yönünde. Önerdikleri rotalarda aralarında eşleşenleri ve farklılıkları karşılaştırın. Elbette bireysel gözlemininiz tamamlayıcılığın oluşabilmesi için fazlasıyla gereklidir. Birlikte hareket etmek için seçeceğiniz uzmanın eğitimli olduğundan, konusunda sertifikalar ve onaylar aldığından emin olun. Bunlara ek olarak sizin bu dönemde; gebelik desteğinizi en üst seviyede alabilmeniz ve hem kendi sağlığınızı hem bebeğinizin sağlığını koruyabilmeniz gerekir.     İş birlikçi uygulama bütüncül hareket etmeyi ve cerrahi uzmanlığı içerir. Sizin sağlıklı bir şekilde bu dönemi geçirebilmenizin uzmanınıza da teknik bilgi olarak artılar eklemesi anlamına gelir. Yani aranızda kazan kazan durumu oluşturmalısınız.    

Daha az bekleme, daha fazla hizmet

Bekleme odasında doğum uzmanınızı veya danışmanınızı muhtemelen dakikalarca beklersiniz. Bu özel muayenehanelerde daha az olabilir; ama yine de beklersiniz. İş birliği yaptığınızda daha hızlı ve kolay randevu alabilirsiniz. Ayrıca bekleme durumunuz da ortadan kalkar.    

Doğal doğum teşvik edilmektedir

Doğum danışmanları, doğumda ne yapacaklarını ve doğumun nasıl olacağını çok iyi bildiklerine inanırlar. Danışmanlar doğum sırasında sizinle birlikte doğuma katılıp acıyı yönetmenize yardımcı olabilirler. Bunun için de size yardımcı olabilecek önerilerde bulunurlar ve acının dağılacağı pozisyonları iyi bilirler. Bildikleri ağrı yönetimi teknikleri ve hidroterapi ile size yardımcı olabilmesinin yanı sıra ihtiyacınız olursa ağrı kesici ilacı da size sağlayabilirler.    

Acil durumlarda risksiz konum

Sağlıklı bir anne ve bebeğin olduğu çoğu doğum sırasında bir aksama yaşanmaz. Bununla birlikte beklenmedik bir komplikasyonla karşılaşmanız durumunda iş birlikçiniz (doğum uzmanı veya doğum danışmanı) yanınızda hazır durumdadır. Bu kişi doğum öncesinde, sırasında ve sonrasında sizin destekçiniz konumundadır. Doğum uzun bir süreç olduğu için güvendiğiniz bir kişi olmalıdır. Eğer bu kişiler olmazsa doğum sürecinde daha farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.