Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem!

Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem!
07 Ocak 2017

Acısız, ağrısız ve hatta o çok korkulan hormonları dahi etkilemeyecek doğum kontrol jeli gelişti! Hem de erkekler için…

Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem!

    Doğum kontrol yükünün birçoğunu tek başına taşıyan kadınlara ve bu yükü paylaşmak isteyen erkeklere bir haberimiz var! Acısız, ağrısız ve hatta o çok korkulan hormonları dahi etkilemeyecek doğum kontrol jeli gelişti! Hem de erkekler için…        

Tıp birçok konuda başarılı ve akıl almaz gelişmeleri ile hemen her gün bizi şaşırtmaya devam etse de, yıllardır erkekler için doğum kontrol konusunda önemli bir atılım yapmamıştı.

Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem! Bilhassa bunda ilaç şirketlerinin kadın doğum kontrol hapından elde etmiş oldukları kar marjı ve bunu kaybetmeyi istememeleri de büyük bir rol oynamaktaydı.    

Aksi takdirde, ilk örneklerinin Antik Mısır döneminde görüldüğü prezervatiften bir adım bile öteye gidememiş olmalarının ise başka bir açıklaması olamaz.

Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem! Uzun süreli bir etkinlik sağlayan, hem maliyeti hem satışı düşük fiyattan olacak yeni bir ilaç için, hiçbir ilaç firması ne atılım ne de yatırım yapmak istemiyordu.  

Hindistan merkezli Parsemus Vakfı bütün imkansızlıklara ve desteksizliğe rağmen çalışmalarına devam etti.

Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem! Uzun araştırmalar esnasında, geliştirilmekte olan erkek doğum kontrol hapına dahi rakip olabilecek ve ilaç firmalarını üzecek gelişmeyi kaydettiler.  

Babun testlerinden olumlu sonuç alan mucize: Vasalgel!

   

Acısız, ağrısız, uzun dönem etkili ve uygun fiyatlı koruma sağlayabilecek Vasalgel’in, Dünya nüfusunun yarısı tarafından kullanılacağı öngörülüyor!

Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem! Bu mucizevi karışım, vazektomi yani sperm kanallarının ameliyat ile devre dışı bırakılması gibi çalışmakta ancak vazektominin geri dönüşsüzlük unsurlarını taşımamaktadır.  

Vasalgel’in etkisi nedir?

Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem! Vasalgel, testislere enjekte edilerek spermin testisten çıkışını engellemekte ve polimer olduğundan dolayı hormona problemler yaratmamaktadır. İstenildiği takdirde bir başka enjeksiyonla da tamamen etkisiz hale getirilebiliyor. Böylelikle tek seferde uzun süreli bir koruma sağlamasının yanında kullanıcısına dilediği zaman geri dönüş imkanı da veriyor.   Hem kadınların hem de erkeklerin sabırsızlıkla piyasaya sürülmesini beklediği Vasalgel’in ise 2017 yılında tüm raflarda yerini alacağı da söylemler arasında yerini alıyor.      

Ve artık doğum kontrol planlaması partnerler arasında eşit bir şekilde paylaşılabilecek!

Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem! Erkekler için geliştirilmekte olan bu jel ve haplar sayesinde, birçok yan etkilerine rağmen doğum kontrol planlamasını üstlenmiş kadınların da yükünün bir hayli hafifleyeceğe benziyor!    

Hatta daha şimdiden bile doğum kontrol sorumluluğunun kendine düşen kısmını üstlenmeye hazır olan erkeklerden destekler gelmeye başladı bile.

Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem!  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.