Doğum İzni 24 Haftaya Çıkıyor!

Doğum İzni 24 Haftaya Çıkıyor!
26 Aralık 2016

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, doğum izninin 24 haftaya uzamasını öngören çalışmanın yasalaştığında yapılacak düzenlemelere değindi.

Doğum İzni 24 Haftaya Çıkıyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, doğum izninin 24 haftaya uzamasını öngören çalışmanın yasalaştığında yapılacak düzenlemelere değindi. Doğum yapmış fakat halen doğum izninde olan kadınların da faydalanabilmesi için düzenleme yapabilecekleri söyledi. Doğum izni süresini artırmayı da öngören çocuk teşvikine ilişkin çalışmada son aşamaya gelindi. Konu üzerinde çalışan Çalışma, Aile, Maliye, Kalkınma ve Sağlık Bakanlıkları, önümüzdeki hafta yeni düzenleme konusunda sunum yapacak. Fatma Şahin, geriye dönük olarak bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını bakılabileceğini söyler iken, yasa çıktığı anda doğum yapmış fakat doğum iznine devam eden kadınlar için de bir düzenleme olabileceğini ifade etti.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Babacan Cana yakın, olgun, güvenilir kimse.