Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor

Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor
22 Ocak 2017

Kişiliğimiz, yaşadığımız veya yaşayacağımız olaylar aslında burçların ve gezegenlerin üzerimizdeki etkilerinin birer sonucudur.

Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor

Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor

Kişiliğimiz, yaşadığımız veya yaşayacağımız olaylar aslında burçların ve gezegenlerin üzerimizdeki etkilerinin birer sonucudur. Biz astrologlara göre aynı zamanda doğduğunuz günün de çok özel bir anlamı var. Haftanın her gününü bir gezegenin etkilediğini söylesem ne düşünürdünüz? Eminim pek çok kişi gibi siz de biraz şaşkınlık yaşıyorsunuz. Ancak evet doğduğumuz gün bir gezegen tarafından yönetiliyor ve bu da kişiliğimiz için bize önemli ipuçları veriyor. Peki, hiç hafta isimlerinin İngilizce’ de aslında gezegenleri temsil ettiğini duymuş muydunuz? Size bunu bir örnekle açıklayayım: İngilizce'de Monday yani Pazartesi Ay'ın yönettiği bir gündür, aynı şekilde Sunday yani Pazar günü de Güneş'in yönettiği bir gezegendir. Şimdi de hazırsanız doğduğumuz güne göre bizi hangi gezenin etkilediğini ve nasıl bir karakterimiz olduğunu inceleyelim.
Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor

PAZARTESİ

Pazartesi günü Ay’ın yönetiminde olan bir gündür. Bu nedenle Pazartesi doğan insanlar; daha çok evlerine, ailelerine oldukça düşkün insanlar olarak bilinirler. Pazartesi gününün haftanın ilk iş günü olmasından dolayı hemen hemen her insanın üzerinde bir etkisi olduğunu biliyoruz. Ancak bugün doğan insanlar sanıyorum ki bu etkiyi daha çok hissediyordur. Pazartesi doğumlular belki de bu etki nedeniyle genellikle daha duygusal, hassas ve alıngan kişiler olabiliyorlar. Aynı zamanda duygu durumlarında gözle görülür bir iniş çıkış olduğunu da söyleyebilirim. Bu kişiler; toplumsal değerlere, aile yapılarına, tarihe, milli kültüre, bayramlara vb. olaylara oldukça değer veren insanlar diyebilirim. Eminim etrafınızda bu kişilik özelliklerine yatkın kişiler vardır. Her Pazartesi gününde ya diyete başlıyoruz. Hatta annelerimiz temizlik yapacağı zaman bile Pazartesi gününden başlamayı tercih ediyor. Peki, neden? Çünkü Pazartesi günü aslında kişiler için bir temizlik günü, evle ilgili işlerle uğraşmanın iyi geleceği bir gün olarak kabul edilir. Aynı zamanda yeni bir işe başlayacağımız zaman bunun mutlaka Pazartesi günü olmasına özen gösteriyoruz öyle değil mi? Çünkü Pazartesi yeniliklerin, yeni başlangıçların ve yeni kararların günüdür. Bugün doğan kişiler de işlerine başlarken veya yeni kararlar alırken bu günün olmasına özen gösterirler.
Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor

SALI

Salı günü Mars tarafından yönetilir. Eğer Salı günü doğmuşsanız o zaman etrafınızda size kafa tutabilecek kimse yok demektir. Çünkü bugün doğan kişiler çok mücadeleci, enerjik ve haklarını sonuna kadar rahatça arayan kişilerdir. İnsanlarla ve toplumla olan ilişkilerinde daha çatışmacı bir yapıları vardır. Hatta bazen kavgacı bile olabilirler. Astrolojide Salı günü, insanlar için aslında bir hak arama, bir şeyler talep etme günü olarak da kabul edilir. Genellikle uzlaşmaya pek açık olmayan insanların doğduğu bir gündür diyebilirim. Bu yüzden Salı günü doğanlarla olan ilişkilerinizde, yapacağınız işlerinizde biraz daha dikkatli olmalısınız. Siz siz olun Salı günü doğmuş biriyle asla tartışmaya girmeyin.
Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor

ÇARŞAMBA

Çarşamba Merkür tarafından yönetilen bir gündür. Merkür’ün etkisiyle bugün doğanlar kişilerin iletişime daha açık, daha orta yolu bulmaya, konuşarak ve tartışarak sorunları çözmeye çalışan kişiler olduğunu söyleyebilirim. Çarşamba gününü ayrıca ticaretin en iyi yapıldığı günlerden birisi olarak kabul ederiz. Bugün doğan insanlar da iyi ticaret yapan kişiler olarak tanınırlar. Eğer bir işiniz için toplantı yapacak veya bir toplantıya gidecekseniz o günün Çarşamba olmasına özen gösterin. Çünkü en açık fikirler bugün ortaya çıkacak, belki de hiç hayal etmediğiniz işlere yelken açabileceksiniz. Eğer bir iş sahibiyseniz elemanlarınızı Çarşamba günü doğumlulardan seçebilirsiniz. Çünkü bu kişiler sürekli kafalarında fikirlerle dolaşırlar. Bir anda karşınıza hiç beklemediğiniz fikirlerle gelebilirler. Aynı zamanda eğitime düşkün ve uzlaşmacı yapıları vardır. Ayrıca seyahat etmeyi de sevdiklerinden iş gezilerine gitmeyi en çok onlar sever. Çarşamba günü doğan insanların kişilerle olan ilişkileri oldukça iyidir. Sosyal insanlar olarak tanınırlar ve genellikle ortamlarda en çok tercih edilen kişiler olurlar.
Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor

PERŞEMBE

Perşembe günü Jüpiter gezegeninin etkisi altında bir gündür. Genellikle Perşembe ve Cuma günü doğanlar kişilerin iyi huylu insanlar olduklarını gözlemleriz. Ayrıca bu kişiler kendi değerlerine sahip çıkan daha ahlakçı insanlardır. Bugün doğan insanların herhangi bir dine veya görüşe olan inançları diğerlerine göre daha fazladır. Perşembe doğanların bereketli ve bolluk için de bir yaşam beklediğini belirtebilirim. Çünkü bildiğimiz üzere Perşembe günü, diğer günler arasında en hayırlı günlerden birisidir ve bugün başlanan işlerin daha bereketli olacağını söyleyebilirim. Ayrıca Perşembe günü doğan insanlar diğer günlerde doğanlara göre biraz daha şanslı insanlar olabilirler. Eğer böyle biriyle birlikteyseniz veya iş yapacaksanız çok doğru bir karar verdiğinizi söyleyebilirim. Aynı zamanda bulundukları yerleri terk etme veya yer değiştirme konusunda rahat karar alabilen kişiler olduklarından bir anda karşınıza çıkıp “ben yurtdışına çıkıyorum beni merak etmeyin” diyebilir sakın şaşırmayın.
Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor

CUMA

Evliliklere, ilişkilere, güzelliklere oldukça önem verenler, tabi ki Venüs gezegeninin etkisi altında olan Cuma günü doğumlulardır. Zaten Venüs gezegeninin varlığı bu söylediklerimi kanıtlar gibi… Aynı zamanda estetik konularında da meraklı bir yapıları vardır. Kişisel bakım olmazsa olmazlarındandır. Eğer etrafınızda kendine bakan, estetiğe ve güzelliğe meraklı biri varsa bilin ki o kişi büyük ihtimalle Cuma günü doğmuştur. Eee, tabi bu durum çevreyle olan ilişkilerine de yansır. Çünkü çevresiyle olan ilişkilerine önem veren sosyal kişilerdir diyebilirim. Bu nedenle iletişimleri de gayet iyidir. Çift olmayı çok sevdiklerinden Cuma günü doğumlular evliliklere de önem verirler. Bebeğiniz Cuma doğumluysa o zaman hobi konusunda oldukça ilgili olacaktır. Bu nedenle ona seveceği hobiler edinmesinde yardımcı olmanızı tavsiye ederim.
Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor

CUMARTESİ

Kariyer ve sorumluluk sahibi insanlar denildiğinde akla tabi ki Satürn’ün etkisinde olan Cumartesi doğumlular gelir. Pek uzlaşmacı insanlar olmasalar da sorumluluk konusunda onlar kadar iyisini bulmanız zor olabilir. Satürn’ün etkisinden dolayı hayat onlar için biraz zor olacaktır. Cumartesi pek çoğumuz için hafta sonu olduğundan tam bir tembellik günüdür. Cumartesi başlayan işleriniz diğer günlere göre daha ağır ilerliyorsa bilin ki bu durum bugünün yarattığı tembellik etkisindendir. Bu Bugün doğan kişilerin insanlara iş vermek yerine “bir işi yapacaksan kendin yap” felsefesiyle hareket ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca önceliklerini kariyer hayatlarına veren, ancak çok da şanslı olmayan kişilerdir. Bu yüzden Cumartesi günü doğumlular istediklerini biraz daha mücadele ederek elde edeceklerdir. Zor yollar onlar için vardır ancak kimi zaman bundan yorulacak olsalar da yine de zorlukların üstesinden gelmeyi iyi bilirler. Satürn’ün etkisiyle daha dayanıklı olan Cumartesi doğumlular eğer uzun vadeli bir iş yapacaklarsa yine bugünü tercih etmeleri sağlıklı olacaktır. Şartlar ne kadar zor olursa olsun o şartların üstesinden gelmeyi Cumartesi doğumlular olarak en iyi siz bilirsiniz.
Doğduğunuz Gün Karakteriniz Hakkında İpuçları Veriyor

PAZAR

Evrenin en güçlü gezegeni, yaşamın kaynağı olan Güneş, Pazar günü doğanları etkisi altına alır. Bu kişilerin iletişimleri oldukça kuvvetlidir. Kendilerini ifade edebilme konusunda asla sıkıntı yaşamazlar. Güneş’in yarattığı etki sayesinde öne çıkmayı çok seven Pazar doğumlular tıpkı bir Güneş gibi insanların gözleri önünde olmaktan da oldukça memnun olurlar. Evreni yöneten bir gezegenin etkilediği günde doğanlar elbette insanları etkileyen kişiler olurlar. Bu nedenle Pazar günü doğumlular yönetmeye, yöneticiliğe çok yatkındırlar. Pazar günü genellikle eğlencenin, keyfin günü olduğundan bu güne özel insanlar da hayattan keyif almayı bilen kişiler olurlar.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl