Daha Güçlü Karın Kasları İçin 6 Egzersiz

Daha Güçlü Karın Kasları İçin 6 Egzersiz
30 Kasım 2017

Doğumdan 6 ay sonra dümdüz bir karın görünümü için egzersiz programı hazırladık.

Daha Güçlü Karın Kasları İçin 6 Egzersiz

Doğumdan 6 hafta sonra doktorunuzun onayıyla, güçlü karın kasları için egzersiz programına başlayabilirsiniz.

1- Diz Düşüşü

Vücudunuzun yanlarını güçlendirir.

Bu hareketi yavaş yapmaya çalışın. Sırtınızın üzerine yatıp dizlerinizi kırarak göğsünüze çekin. Topuklarınızı kalçanıza değdirin. Kollarınızı yana doğru “T” harfi oluşturuyormuşçasına, avuçlar yere bakacak şekilde uzatın. Dizlerinizi yavaşça sola doğru indirin. Bunu yaparken sırtınızı yerde tutmaya ve dizlerinizi de olabildiğince yere indirmeye özen gösterin. Devamında dizlerinizi eski konumuna getirin ve aynı şekilde sağ tarafa indirin. Bu hareketi 10 tekrar yapın.

2- Büyük Kalkış

Alt karın kaslarını çalıştırır.

Sırtınızın üzerine dizlerinizi göğsünüze doğru çekerek uzanın. Baştaki hareketteki gibi topuklarınızı kalçalarınıza yerleştirin. Kollarınızı düz bir şekilde havaya, elinizde bir top tutuyormuşçasına uzatın. İdrar boşluğunuzu hafif eğerek kalçanızı yerden yavaşça kaldırmaya çalışın. Karın kaslarınızı kullandığınızdan emin olun. Dizlerinizi havadaki dirseklerinize doğru itin. 10 tekrarla başlayın ve güçlendikçe 20’ye çıkın.

3- Çapraz Çizgiler

Bütün karın kaslarını güçlendirir.

Dizleriniz ve kollarınız 2. hareketteki konumdayken başlayın. Dizlerinizi sol omzunuza doğru çevirin. Aynı anda karın kaslarınızı yerden kaldırmaya çalışın. Boynunuzu ve omuzlarınızı gevşetmeye çalışın. Harekete iki tarafınızla da 5 tekrarla başlayıp, 20 tekrara doğru çıkın. Her bir tekrarı bir sağ bir sol tarafınızla yapın.

4- Arkaya Doğru Yuvarlanma

Bütün karın kaslarınızı çalıştırır.

Sırtınızı dik tutarak yere oturun, dizlerini 45 derecelik bir açıyla kırın. Ayaklarınızı birleştirip önünüzde tutun. Kollarınızı önünüze doğru, avuçlarınız yere bakacak şekilde uzatın. Kaslarınızı sıkarak arkaya doğru yaslanmaya başlayın. Kaslarınızı hissetmeye başladığınızda iyice germeye çalışın. Bu pozisyonda bir süre kalın ve dengenizi sağlamak için ellerinizi karnınıza doğru çekin. İlk pozisyonunuza gelmek için yana dönün. Kaslarınızı iyice gerdirin. 5-10 tekrarla başlayın ve 20’ye doğru çıkın.

5- Gümbürtü

Alt karın kaslarınızı güçlendirir.

Sandalyenin kenarına oturun, dizlerinizi kırın, ayak parmaklarınızı yere değdirin. Karın kaslarınızı gerin ve sırtınızın üst kısmıyla arkaya doğru yaslanın. Bu pozisyonda bir süre kalın. Başlangıç için 10 saniye tutmaya çalışın ve devamında 20 saniyeye çıkarın.

6- Diz Kaldırma Hareketi

Alt karın kaslarınızı güçlendirir.

Egzersizdeki pozisyonda durarak başlayın; ama kollarınızı göğsünüzün önünde tutun. Bir dizinizi göğsünüze doğru çekerken diğerini de yere değdirmeye çalışın. Karın kaslarınızı gerin. 5 tekrarla başlayın ve 10-15 tekrara çıkmaya çalışın.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.