Çorlu'da Gebe Okulu Katılım Belgesi Dağıtım Töreni

Çorlu'da Gebe Okulu Katılım Belgesi Dağıtım Töreni
01 Ocak 2017

Gebe Okulu Eğitimleri haftada bir kez olmak üzere toplamda 4 hafta olacak şekilde her ay yeni bir grupla devam ediyor.

Çorlu'da Gebe Okulu Katılım Belgesi Dağıtım Töreni

Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı olan Çorlu Devlet Hastanesi’nde düzenlenen “Gebe Okulu” eğitim faaliyetlerine katılanlara sertifikalar verildi. Gebe Okulu Eğitimleri haftada bir kez olmak üzere toplamda 4 hafta olacak şekilde her ay yeni bir grupla devam ediyor.

Sağlıklı bebekler yetiştirmek amaçlanıyor

Eğitimler, Gebe Okulu Danışmanlığı Eğitimi almış olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Recai Atalay, Doğumhane Sorumlu Ebesi Filiz Gönülaçar, Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Hemşiresi Çise Kurt ve Doğumhane Ebesi Feride Dursun tarafından yürütülüyor. Eğitimler ile gebelerin bilgi seviyelerini arttırıp, normal doğuma teşvik ederek sağlıklı bebekler yetiştirmelerini sağlamak amaçlanıyor. Gebelik, doğum süreci ve bebek bakımı, doğumu kolaylaştıran egzersizler, anne sütü ve emzirme, doğum ağrısıyla başa çıkma yöntemleri, doğumhane ve servis gezisi eğitim içeriklerini oluşturmaya devam ediyor. Çorlu Devlet Hastanesi’nde düzenlenen Gebe Okulu Katılım Belgesi Dağıtım Töreni’ne, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Cengiz Becerir, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Dönmez, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hacı Bayram Zengin, Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Mustafa Doğan, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Program ve Kanser Şube Müdürü Dr. Hülya Becerir ve kurum yöneticileri de katıldı. Gebe Okulu Katılım Belgesi Dağıtım Töreni ile bir araya gelinmesi sureti ile gebe okullarına farkındalık kazandırılması ve bu sayede de dikkat çekilerek katılımcıların arttırılması amaçlandığı belirtildi.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Tabende Parlayan, ışık veren.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah