Çocuk Sahibi Olamayan Çiftler İçin 'İntralipid' Tedavisi

Çocuk Sahibi Olamayan Çiftler İçin 'İntralipid' Tedavisi
28 Şubat 2017

Tüp bebek uygulamasında başarı elde edemeyen kadınlar için gebelik ihtimalini yükselten “intralipid tedavisi” ortaya çıktı.

Çocuk Sahibi Olamayan Çiftler İçin 'İntralipid' Tedavisi

Çocuk sahibi olamayan çiftlerin tüp bebek uygulamasına başvurduğu, ilk önce kadının yaşı ve ardından da teknolojideki gelişmeler sonucun başarılı olması için en önemli etkenlerden birisi sayılıyor. Eğer ki kadınlar, doğurganlık oranının en yüksek olduğu 25 – 35 yaş arasındaki dönemi geçtiyse, çocuk sahibi olmakta sorun yaşayabilirler. Günümüzde tüp bebek tedavisi , çocuk sahibi olmak için en etkili yöntemlerden olmasına rağmen masraflı, zorlu, stresli ve uzun günleri de beraberinde getiriyor. Tüm bunların yanında da sonucun başarısız olma ihtimalini de taşıyor. Tüp bebek uygulamasında başarı elde edemeyen kadınlar için gebelik ihtimalini yükselten “intralipid tedavisi” ortaya çıktı. ABD’de geliştirilen bu yöntem birkaç yıldır Türkiye’de de uygulanmaya başlandı.  

“İntralipid tedavisi”

İntralipid serum uygulamasının embriyonun tutunmasına neden olan bağışıklık sistemi bozukluğunu dengelediğini ve ayrıca intralipidlerin beslenme güçlüğü çeken yoğun bakım gibi özel durumlardaki hastalarda da kullanıldığı biliniyor. Serum şeklinde damar yoluyla embriyo transferinin yapıldığı o ilk gün ve sonraki süreçlerde aralıklarla kullanılan intralipid uygulamasıyla daha önce pek çok kez tüp bebek uygulaması yapılmasına karşın gebe kalamayan hastaların bu tedavi sonucunda bebek sahibi oldukları da ortaya çıktı. Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarının ardından anne adaylarına en güvenli ve en mantıklı çözüm olan intralipid serum uygulaması da öneriler arasında yer alıyor.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Hakan 1. Türk, Moğol ve Tatar hanları için "hükümdarlar hükümdarı" anlamında kullanılan bir unvan.2. Osmanlı padişahlarına verilen unvan.