Çocuğunuzla Güzel Bir Tatil Geçirmenin 6 Yolu

Çocuğunuzla Güzel Bir Tatil Geçirmenin 6 Yolu
16 Kasım 2016

Çocuğunuzla çıkacağınız ilk tatilinizde kendinizi çok heyecanlı hissedebilirsiniz. Gerekli önlemleri aldıktan sonra keyif dolu bir tatil sizi bekliyor.

Çocuğunuzla Güzel Bir Tatil Geçirmenin 6 Yolu

Araştırmalara göre; insanların %32’si tatil planlarını, çocuklarıyla beraber, daha az stresli hissedebilecekleri yerlere göre planlıyorlar. Seyahat etmek; hem yetişkinler hem de çocuklar için kaygı nedenidir. Tek fark, yetişkinlerin stresle başa çıkabilmek için çeşitli yöntemlerinin olmasıdır. Ama küçük çocuklar, stresle başa çıkabilme mekanizmasına sahip değillerdir ve bu yüzden sinirli ve huysuz olurlar.

Stresinizin seyahatinizden rol çalmasına izin vermemek için aşağıdaki yolları deneyin.

Yolculuk zamanınızı mümkün olduğunca bebeğinizin günlük hayatını aksatmayacak şekilde belirlemelisiniz. Böylece bebeğiniz uyur ve siz de rahat edersiniz.     Bavulunuzda ihtiyacınız olan en önemli eşyalar bebek bezi ve ıslak mendildir. Bunları depoladıktan sonra diğer eşyaların miktarını en aza indirgemelisiniz.     Seyahat etmek sizin için olduğu kadar, çocuğunuz için de yorgunluk verici bir durumdur. Durum böyle olunca yeni bir yere gelmenin huzursuzluğunun, çocuğunuzun ses ve duygularını etkilemesi normaldir. Yanınızda çocuğunuzu oyalayacak bir şeyler bulundurmalı, yolculuk boyunca onunla ilgilenmelisiniz.

Küçük sürpriz hediyeler çocukları her zaman mutlu eder. Ona mutlu olacağı oyuncaklar ya da kitaplar almalısınız.

Eğer her türlü şeyi deneyip, önceki deneyimlerinize de dayanarak çocuğunuzla beraber tatile gitmenin sizin için çok yorucu olduğunu düşüyorsanız, yardımcı biriyle beraber gidebilirsiniz. Bu kişi zaten size yardım için çalışan biri veya ailenizden deneyimli bir yakınınız olabilir. Çünkü hayat, çocuklarınıza güven ve sevgiyle bakabilecek birine sahip olunduğunda daha güzel ve kolaydır.     Yanınızda bebeğinizin karışıklık yaratmasına ortam hazırlayacak oyuncaklar, eşyalar götürmeyin. Beraberinizde mümkün olduğu kadar basit ve olası tehlikeli durumlara ön ayak olmayacak eşyalarını götürün.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.