Çin’de Mucize Doğum: Üç Düşüğün Ardından Dördüz Doğurdu

Çin’de Mucize Doğum: Üç Düşüğün Ardından Dördüz Doğurdu
18 Ağustos 2020

Çin’in Hubey bölgesinde yaşayan 31 yaşındaki Gao isimli kadın, oldukça ender görülen bir hamilelik yaşadı. İki adet tek yumurta ikizine hamile kalan ve 4 çocuğunu sağlıklı bir şekilde kucağına alan Gao’nun daha önce 3 kez düşük yaptığı öğrenildi.

Çin’de Mucize Doğum: Üç Düşüğün Ardından Dördüz Doğurdu

Çin’de 70 milyonda bir görülen ilginç bir doğum gerçekleşti. 31 yaşındaki Gao isimli kadın 2 adet tek yumurta ikizine hamile kaldı, önceki gün de sezaryen doğum yaparak 4 çocuğunu sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdi.. Daha önce 3 kez düşük yaptığı öğrenilen kadının tüp bebek tedavisi görmediği, doğal döllenme ile hamile kaldığı belirtildi. Mutluluğu ve şaşkınlığı aynı anda yaşayan Gao, ender görülen bu doğum ile birlikte adını tıp literatürüne yazdırdı.

Çin’de Mucize Doğum: Üç Düşüğün Ardından Dördüz Doğurdu

Bebeklerin Sağlıklı Olduğu Açıklandı

Hubey bölgesindeki bir hastanede sezaryen ile dünyaya gelen bebeklerin oldukça sağlıklı olduğu açıklandı. Doğumun ardından açıklama yapan doktorlar, iki çift tek yumurta ikizine hamile kalmanın ve dördüz bebekleri sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmenin son derece zor olduğunu ve nadir karşılaşıldığını belirtti. Bu olasılığın 70 milyonda bir olduğunu söyleyen doktorlar, annenin sağlık durumunun da gayet iyi olduğunu açıkladı.

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.