Çalışan Anne Adayları

Çalışan Anne Adayları
22 Ekim 2016

Gebelik döneminde anne adayları daha rahat bir yaşam sürerler ancak buna iş hayatı dahil değildir. Gebeliğini çalışarak geçiren annelere kolaylık sağlayacak öneriler yazımızda.

Gebelik döneminde anne adayları daha rahat bir yaşam sürerler ancak buna iş hayatı dahil değildir.

"Gerçekten İyi Hissetmiyorum"

Güne yeni başlarken, sanki saat öğleden sonra 3 olmuş gibi bitkin hissetmek hoş bir duygu değildir. Bunu çalışan bir anne adayı olarak gayet iyi biliyorsunuz. Gebelik yorgunluğundan kurtulmak, daha canlı ve hareketli hissetmek için nane yağı koklamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca mide bulantısı ve ekşimesini gidermek için zencefil çiğnemek de işe yarayabilir. Eğer uzun bir toplantıya girecekseniz, varsa kapıya yakın rahat bir koltuk kapmanız gerekmektedir, böylece bir yandan bel ağrısına önlem alırken, diğer taraftan tuvalet ihtiyacınız için kolaylık sağlarsınız.

"Çok Fazla Doktor Randevum Var"

Hiç kimse doktora gitmekten zevk almaz (iğneler, testler, beklemeler…). İş gününüzün tam arasında bir de doktora gitmek, gününüze stres katar. Sadece ofis dışında olmak bile stres nedeniyken, hastaneye gitmek için ulaşım aracı beklemek ve hastaneye gittikten sonra doktorunuzu beklemek stresinizi arttırır. Peki ya çözüm? Sabah ilk randevuyu siz almaya çalışın. Böylece ofisteki işlerinizi bölmeden halledebilmeniz için kendinize zaman yaratabilirsiniz. Eğer sabah randevu alamazsanız günün son randevularını almayı deneyin. Yine de bekleme odasında maillerinizi kontrol etmeye devam edeceksiniz çünkü ofiste masanızda bulunmamanız ulaşılamaz olduğunuz anlamına gelmez.

"Hayatım Çok Karmaşık"

Çoğu anne adayı hamileliğinde unutkanlık yaşadığı için kendilerini bilişsel ölçüde yıpranmış olarak tanımlar. Bu konudaki çözümlerden biri, yapmanız gerekenlerin listesini tutmak olabilir. Bunun için yapılmış telefon ve bilgisayar uygulamaları size kolaylık sağlayabilir. Diğer bir tavsiye ise; bilimsel olarak açıklanan bir alıştırmadır. Şöyle ki; hatırlamanız gereken bir şey olduğunda sağ elinizi sıkarak belleğinizdeki bilgiyi çağırmaya çalışın. Ardından tekrardan hatırlamak için kendinizi zorlayarak sol elinizi sıkın. Hatırladığınızı göreceksiniz. :)

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Tabende Parlayan, ışık veren.
Erkek Bebek İsimleri
Cabbar 1. Zorlayan, cebreden. 2. Kuvvet ve kudret sahibi (Allah.) 3. Gökyüzünün güneyinde bulunan bir yıldız kümesi.