Buse Terim Kızı Naz İçin Kırklama Merasimi Düzenledi

Buse Terim Kızı Naz İçin Kırklama Merasimi Düzenledi
27 Mayıs 2018

Buse Terim kızı Naz için kırklama merasimi düzenledi! İşte detaylar...

Yaklaşık 1,5 ay önce doğum yapan Buse Terim, kızı Naz için önceki gün 40 uçurma merasimi düzenledi. İnstagram hesabından paylaşımlar yapan ünlü blogger, lohusalık dönemini de artık atlatmış oldu.

Buse Terim Kızı Naz İçin Kırklama Merasimi Düzenledi

2014 yılında Volkan Bahçekapılı ile hayatını birleştiren Buse Terim, ilk kızı Nil’i 2016 yılında kucağına almıştı. Kardeşler arasında fazla yaş farkı olmasını istemeyen mutlu çift, birkaç yıl sonra ikinci kez ebeveyn olacaklarını duyurmuştu. Doğum için Amerika’ya giden Buse Terim, Nisan ayının ortalarında Naz ismini verdiği kızına kavuşarak ikinci kez annelik duygusunu tatmıştı. Doğumunun üzerinden yaklaşık 40 gün geçen Buse Terim, önceki gün kırklama merasimi düzenledi. O anlara dair birkaç fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan ünlü blogger, kırklama banyosunda gül, taş ve nazar boncuğu gibi objeler kullandı.

Buse Terim Kızı Naz İçin Kırklama Merasimi Düzenledi

Spinal Sezaryen Yöntemi ile Doğum Yapmıştı

Doğum tarihinden yaklaşık 2 ay önce Amerika’ya giden Buse Terim, spinal sezaryen yöntemi ile kızını kucağına aldı. İlk kızını da aynı yöntemle dünyaya getiren Terim, ilk doğumundan sonra kendi sitesinde şu cümleleri kaleme almıştı. ‘Biliyorum, çok merak ediyorsunuz, normal doğum mu yoksa sezaryen doğum mu diye… Doğrusunu isterseniz, Amerika’ya gelmeden önce normal doğum istiyordum. Ama son haftalara geldikçe sezaryende karar kıldım. Sanılanın aksine Amerika’da sezaryen yasak değil. Annenin tercihi önemli. Ben de spinal sezaryende karar kıldım. Evet, normal doğuma göre toparlanmam daha uzun sürecek ama bu beni daha huzurlu ve rahat hissettirecek.’

Buse Terim Kızı Naz İçin Kırklama Merasimi Düzenledi


Spinal anestezi hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer magazin haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.