Bursalı Beşizler 1 Yaşında

Bursalı Beşizler 1 Yaşında
14 Şubat 2017

Bursa'da yaşayan Hatice ve Fatih Yılmaz çiftinin, geçen yıl 12 Şubat’ta dünyaya gelen beşizleri 1 yaşını doldurdu ve doğum günü partisi düzenledi.

Bursalı Beşizler 1 Yaşında

Bursa'da yaşayan Hatice ve Fatih Yılmaz çiftinin, geçen yıl 12 Şubat’ta dünyaya gelen beşizleri 1 yaşını doldurdu. Bebekler için ailesi evde doğum günü partisi düzenledi. Ağrı'da 9 yıl önce evlenen Yılmaz çiftinin 5 yıl boyunca çocukları olmadı.  Daha sonra tedavi ile 3 yıl önce 'Ecrin' adını verdikleri kızları dünyaya gelen Hatice Yıldız, ikinci kez anne olmak istedi. Gebe kalan Hatice Yılmaz'a, Ağrı'da muayene oldukları doktorları beşiz bebeklerinin olacağını söyledi.    

Erken doğum ile 5 kız bebek dünyaya geldi

Doktorlar, bebeklerin doğumunun riskli olabileceğini, Ağrı'da böyle bir hastane olmadığı için daha donanımlı bir hastanede doğum yapmalarını önerdi. Yılmaz çifti bunun üzerine Bursa'ya geldi. Özel bir hastanede Hatice Yılmaz 12 Şubat 2016 yılında bir saat süren erken doğum ile 5 kız bebek dünyaya getirdi. Kilolaları 800- 1090 gram arasında değişen bebeklerine Tenzile, Hira Nur, Havva, Rabia ve Berfin adları konuldu.  

Önemli olan çocuklarımızın sağlıklı olması

Fatih ve Hatice Yılmaz çifti 1 yaşına giren beşiz bebekleri Tenzile, Hira Nur, Havva, Rabia ve Berfin’in üzerinde beşinin resimlerinin bulunduğu yaş pasta yaptırıp evlerini süsleyip doğum günü partisi düzenledi. Aile arasında gerçekleşen yaş günü partisinde Hatice Yılmaz duygularını şöyle dile getirdi: "Zorluğuyla güzelliğiyle bir yılı geride bıraktık, çocuklarımın bugün birinci yaş günleri. Onlara hayırlı, uzun ve mutlu yıllar diliyorum. Daha önce bir kızım olduğu için 6 çocuk büyütmek kolay değil. Bu süre zarfında uyku sorunları yaşadım ama çok mutluyum." Oto elektrikçisi baba Fatih Yılmaz da, "Bir yılı geride bıraktık. Önemli olan çocuklarımızın sağlıklı olması, inşallah uzun yıllar böyle sağlıklı bir şekilde çocuklarımızın doğum günlerini kutlarız" diye konuştu.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.