Beş Yıllık Bebek Hasretleri Sona Erdi

Beş Yıllık Bebek Hasretleri Sona Erdi
13 Ocak 2017

Gülsema ve Doğan Uğurlu çiftine ayrı ayrı verilen tedaviler sonrasında ailenin bebek hasreti sona erdi.

Beş Yıllık Bebek Hasretleri Sona Erdi

Beş yıldır bebek hasreti çeken Uğurlu çifti 2017 yılında mutlu haberi aldı. Gülsema ve Doğan Uğurlu çiftine ayrı ayrı verilen tedaviler sonrasında ailenin bebek hasreti sona erdi. Doğan Uğurlu, “Beş yıldır doktorlar hep rahatsızlığı bende buldu. Meğer eşimin tedavi görmesi gerekiyormuş. Şimdi ikimizde çok mutluyuz.” açıklamasında bulundu. Beş yıl önce evlenen çift, bebeklerini kucaklarına almak için hastane hastane gezdi. İlk olarak sorunun baba adayında olduğu düşünüldü. Yapılan tetkikler sonucunda baba adayının “testislerdeki kanı boşaltan toplardamarların çeşitli nedenler ile genişleyerek varisleşmesi” olarak tanımlanan “varikosel hastalığına” yakalandığı tespit edildi. Gebeliğin oluşmasındaki engellerden biri olarak bilinen bu hastalıktan kurtulmak için baba adayı 2014 yılının Haziran ayında ameliyat oldu fakat çiftin tüm denemelerine rağmen gebeliği gerçekleşmedi.


Gebe olduğunu öğrendi

Bebek hayalinden vazgeçmeyen ev hanımı Gülsema Uğurlu (27), bir kez de özel bir hastanede görevli olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali İrfan Güzel’e muayene oldu. Dr. Güzel, kadınlarda gebe kalmanın önündeki bazı engelleri aşmada kullanılan laporoskopi ve histeroskopi tedavi yöntemini uyguladı. Uğurlu, bu tedavinin ardından birkaç ay sonra gebe kaldığını öğrendi. Büyük bir sevinç yaşayan anne adayı Uğurlu, “Bebeğimize kavuşacağımız günü iple çekiyoruz. Bugüne kadar tedavi için birçok merkez ve kuruma gittik. İrfan hocamdan Allah razı olsun.” diye konuştu.  

Uğurlu çifti, bebeklerini 10 gün sonra kucaklarına alacaklar

Çiftin beş yıldır gebelik süreci kapsamında tedaviler gördüklerini fakat bir fayda sağlanamadığının altını çizen Dr. Güzel, “Anne adayının son çekildiği tüp filminde tüplerde tıkanıklık gördük. Laparoskopi ve histeroskopi işlemi yaptık. Histereskopi işlemi ile rahim içinin gebelik için uygun olup olmadığına bakıyoruz. Laparoskopi işleminde rahim ve yumurtalıklarda bir bozukluk olmadığını, tüplerin tıkalı olup olmadığına bakıyoruz. Tüpler tıkalıysa açma işlemi yapıyoruz. Anne adayı 5 yıllık kısırlığın ardından hamile aldı. Bir hafta 10 güne kadar bebeğini kucağına alacaklar.” ifadelerini kullandı.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.