Beş Senelik Sperm İle Baba Oluyor

Beş Senelik Sperm İle Baba Oluyor
16 Ocak 2017

İzmir’de yaşayan ve acil tıp teknisyeni olan Okan Ünsel, 5 sene önce dondurttuğu spermleri ile şimdi baba olmaya hazırlanıyor.

Beş Senelik Sperm İle Baba Oluyor

İzmir’de yaşayan ve acil tıp teknisyeni olan Okan Ünsel, 5 sene önce dondurttuğu spermleri ile şimdi baba olmaya hazırlanıyor. İzmir’de 5 yıl önce testis kanseri tanısı konulan ve ameliyat öncesi doktorunun önerisi ile spermlerini dondurtan 25 yaşındaki Ünsel, kaybettiği baba olma şansını yeniden yakaladı. Ünsel’in dondurulan spermleri ile 25 yaşındaki eşi Evin Ünsel, tüp bebek yöntemi ile gebe kaldı. Okan Ünsel, “Ben bir yıl sonrası yaşayıp yaşamayacağımı düşünürken, şimdi baba olma hayalim gerçekleşiyor. Çok mutluyum.” dedi.  

Dondurma işlemi gerçekleşti

Okan Ünsel’e, 2011 yılında acil tıp teknisyeni olarak çalıştığı hastanede testis kanseri tanısı konuldu. Ardından acil ameliyat olması gerektiği belirtildi. Ünsel’e ameliyat sonrasında sperm üretiminin eskisi gibi olamayabileceğini belirterek, spermlerini dondurtmasını önerdi. Ünsel bu öneriyi yerine getirerek spermlerini dondurttu.


Kötü günler geride kaldı

Ünsel, kötü günleri geride bırakarak sağlığına kavuştu ve evlendi. Eşi tüp bebek yöntemi ile gebe kalan Ünsel, “O zaman hayatım için mücadele ederken o gün çok iyi bir karar aldığımı şimdi görüyorum. Eşim dondurulmuş spermleri denememizi istedi. Tüp bebek yöntemine başvurduk. Eşim hamile, çok mutluyum.” diye konuştu.  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.