Arjantinli Futbolcu Alejandro Benitez 9 Aylık Yeğeni İçin Futbolu Bıraktı!

Arjantinli Futbolcu Alejandro Benitez 9 Aylık Yeğeni İçin Futbolu Bıraktı!
30 Temmuz 2017

Benitez futbolu bıraktı! 9 aylık yeğeni Milo için donör olmayı kabul eden Benitez, futbol kariyerini sonlandırdı.

Benitez futbolu bıraktı! Arjantinli futbolcu Alejandro Benitez, 9 aylık yeğeninin hayatını kurtarmak için futbol hayatından vazgeçti. Karaciğer nakline ihtiyacı olan yeğeni için donör olmayı kabul eden futbolcu, doktorların ameliyattan sonra futbol oynayamayacağını söylemesine rağmen kararından vazgeçmedi ve yeğeni Milo'nun hayata tekrar tutunmasını sağladı.     

Arjantinli Futbolcu Alejandro Benitez 9 Aylık Yeğeni İçin Futbolu Bıraktı!  

Alejandro Benitez Yeğeni İçin Futbolu Bıraktı!

  Birkaç hafta öncesine kadar Arjantin'in Central Larroque takımında oynayan Lulo lakaplı Alejandro Benitez, yeğeni için futbol hayatından vazgeçti. Doktorlar, 9 aylık yeğeninin karaciğer nakline ihtiyacı olduğunu söyledi. Yeğeni Milo'nun annesi ve babası, çeşitli sağlık sorunları nedeniyle kızlarına karaciğerini veremedi. Daha sonra Benitez tüm testleri yaptırdı ve karaciğeri yiğeni ile uyumlu çıktı. Hiç düşünmeden ameliyatı kabul eden Benitez, ameliyattan sonra futbol oynayamacağını bilmesine rağmen ameliyatı kabul etti.   

Arjantinli Futbolcu Alejandro Benitez 9 Aylık Yeğeni İçin Futbolu Bıraktı!   

Yapılan testler sonucunda babasının karaciğerinin küçük Milo ile uyumlu olmadığı tespit edildi. Annesi ise çeşitli hastalıklara sahip olması nedeniyle donör olarak kabul edilmedi. Alejandro Benitez'in yaptırdığı testler olumlu çıktı ve yeğeni ile karaciğerinin uyumlu olduğu tespit edildi. Doktorların 'Ameliyattan sonra futbol hayatına devam edemezsin' demesine rağmen yeğeni Milo için ameliyat masasına yatan ünlü futbolcu, böylelikle küçük Milo'nun hayatının kurtulmasını sağladı.  

2 Ameliyat Toplam 19 Saat Sürdü

Alejandro Benitez'den alınan karaciğer ameliyatı 7 saat, karaciğerin minik Milo'ya takılması ise 12 saat sürdü. Doktorlar, her ikisinin de sağlık durumunun iyi olduğunu ve Milo'nun hayati riskinin bulunmadığını ifade etti.   Diğer güncel haberler için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.