Begüm Kütük Sessizliğini Bozdu!

Begüm Kütük Sessizliğini Bozdu!
10 Nisan 2018

Şubat ayında hamile olduğunu açıklayan Begüm Kütük, geçtiğimiz haftalarda acı haberle sarsılmıştı. Bebeğini kaybeden oyuncu, önceki gece sessizliğini bozdu. Sosyal medya hesabından Mevlana’nın anlamlı dizelerini paylaşan Begüm Kütük’ü hayranları da mesajlarıyla yalnız bırakmıyor.

Begüm Kütük Sessizliğini Bozdu!

2010 yılında karikatürist Erdil Yaşaroğlu ile evlenen Begüm Kütük, 8 yıldır sessiz sedasız mutlu bir evlilik sürdürüyordu. Yoğun çalışma temposundan sürekli bebek yapmayı erteleyen çift, geçtiğimiz Şubat ayında bebek beklediklerini müjdeleyerek sevenlerini mutlu etmişti. En son Ali Sunal ve Nazlı Kurbanzade çiftinin düğün töreninde görüntülenen Begüm Kütük, ‘Bebek hızla büyüyor. Ama ben çok hızlı kilo alıyorum. Ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok’ demişti. Ancak çok geçmeden, ünlü oyuncunun bebeğini kaybettiği öğrenildi.

Begüm Kütük Sessizliğini Bozdu!

Bebeğinin Cinsiyetini Öğrenmişti

3,5 aylık hamileyken bebeğini kaybeden Begüm Kütük, bebeğinin cinsiyetini de öğrenmişti. Bir erkek bebek beklediğini yakınlarına müjdeleyen çift, yaşadıkları acı olayla sarsıldı. Şu anda Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Ahmet Köy’de kafa dinleyen oyuncu, önceki gece sessizliğini bozdu. Mevlana’nın anlamlı dizelerini İnstagram sayfasından yayınlayan Begüm Kütük’e sevenleri de güzel mesajlarıyla destek olmaya çalışıyor. İşte o satırlar…


‘Üzülme, dert etme can! Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, yürüyebiliyorsan ne mutlu sana! Elinde olmayanları söyleme bana, elinde olanlardan bahset can! Üzülme, geceler hep kimsesiz mi geçecek? Gidenler dönmeyecek mi? Yitirdiğin her ne ise bir bakarsın yağmurlu bir gecede veya bir bahar sabahında karşına çıkmış. Bil ki güzellikler de var bu hayatta. Gelgitlerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?  ‘Hüzün olgunlaştırır, kaybetmek sabrı öğretir’ Şimdilerde bol bol dua et, hasat yakındır can! Kaderini sev, varsa kederini de sev! Üzülme hastalıklarına! Gör, hangi günahlarına kefaret olacak.  Terk edildin diye de üzülme, demek ki sevebilecek bir yüreğin var.

Begüm Kütük Sessizliğini Bozdu!

Geçmişi unut, hiç yaşanmamış gibi davran. Buluttan nem kapma! Döküver kirpiklerinden sonbaharı. Bir gün ama bir gün, mutlu tebessümlerle kol kola gireceksin, koklayacaksın yağmur sonrası toprağı, yükleyeceksin ruhunu kelebek kanadına, uçacaksın sevdiklerinle semalara can! Kim demiş ebemkuşağı yedi renk? Bakmakla görmek arasında farkı çözdüğünde anlayacaksın ne demek istediğimi can! Sana tanınan süre üzülmeye değecek kadar uzun değil. Herkes gibi sen de sonsuzluğa gün gelip kanat çırpacaksın. Hayatın telaşından insan pek farkında olmuyor ama kum saati alta doğru hızla akıp gidiyor. Hiç mi güzellik yaşamadın? Ufacık bir hatırımda mı yok yanında? Hayatın ellerini bırakma, küsme! Hadi giyin mavilerini çık dışarı! Denizle cilveleşen martılar gibi hayata kur yap! Yitirdiğin güneş için sevda türküleri söylemeye devam et! Ölümlü de olsa hayat, ölümsüz bakışlarla bak! Kaçmakla kurtulamazsın ki; yalnızlıktan, hüzünlerden, hayattan. Ayakta kalman gerek, yaşaman gerek can!  Hayat seni de içinde görmek istiyor, hadi yaklaş! Unutma ki yapmadıklarının kazası yok. Ve yine unutma ki aydınlık, hiçbir zaman geceye yenik düşmedi can! ‘

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.