• gebe.com
  • /
  • Yeni Anne Babalar İçin Bebek Tutmanın 17 Farklı Yolu

Yeni Anne Babalar İçin Bebek Tutmanın 17 Farklı Yolu

Yeni anne baba olanlar bebeğin nasıl tutulacağını anlayana kadar bebek yürümeye bile başlayabilir. İşte buna çare bulmuşlar ve görüntülü olarak anlatmışlar.

Yeni Anne Babalar İçin Bebek Tutmanın 17 Farklı Yolu
İlk defa bebek sahibi olan anne babalar bilir ki yeni doğmuş bebeği tutmak oldukça meşakkatli bir iştir. Anneler doğumdan sonra iç güdüsel olarak bebeklerini tutmaya ilk dakikalardan adapte olurken, babalar ise, bu konuda oldukça acemidirler ve yeni doğan bebeklerini kucaklarına nasıl alacaklarını bilemezler. Bir de bebeği ilk kucağına veren kişinin “aman lütfen kafasına dikkat”, “oturtmayın lütfen” gibi uyarılar da bulunması yeni babayı epeyce sıkıntıya sokar. Yazımızda yer alan bebek tutmanın 17 farklı yolu ile ilgili video ve görseller tam da bu durumdaki yeni anne babalar ve bebeğin nasıl tutulacağını bilemeyen ebeveynler için hazırlanmış.  

Bebeği Tutarken Başını Elinizle Alttan Destekleyin

  Yeni Anne Babalar İçin Bebek Tutmanın 17 Farklı Yolu   Yeni doğmuş bebeği tutarken mutlaka desteklemeniz gerekir. Bebeği kucağınıza almak için hem başından hem belinden kavradıktan sonra, kucağınıza alabilirsiniz. Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra da mutlaka kolunuzla başını desteklemeniz gerekir.  

Kolunuza Yatırdığınızda Bacakları Arasından Sıkıca Tutun

  Yeni Anne Babalar İçin Bebek Tutmanın 17 Farklı Yolu   Bebeğinizi kolunuza yatırdığınızda gövdesini kendinize yapıştırırken, ani hareket edip düşmemesi için bacakları arasından tutmanız önerilir.  

Bebeği Kendi Bedeninize Yapıştırın

  Yeni Anne Babalar İçin Bebek Tutmanın 17 Farklı Yolu   Bebeği başından ve belinden tutarak kucağınıza aldıktan sonra elinizle başını tutarak kendi bedeninize yapıştırın. Bu şekilde tutmanız henüz başını kontrol edemeyen bebeğinizin başı sallanmadığı için kendisini güvende hissetmesini böylece de rahat etmesini sağlayacaktır. Bebeğinizin başını tutmamanız onun başının sallanmasına bu nedenle de onun kendisini güvende hissetmeyip ağlamasına neden olur.    

En Güzel Bebek Tutma Yöntemlerini Görüntülü Olarak İzleyebilirsiniz.

  Doğundan sonra bedenini ve başını kontrol edebilen bebeğinizi aşağıdaki videodaki gibi tutabilirsiniz.  

Bebek Tutmanın 17 Farklı Yolu

 
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Jale Kırağı, çiy.
Erkek Bebek İsimleri
Padişah Hükümdar, sultan.