Bebek Sahibi Olmak İçin Bu Mucizevi Meyveyi Bol Bol Tüketin

Bebek Sahibi Olmak İçin Bu Mucizevi Meyveyi Bol Bol Tüketin
17 Ağustos 2017

Yapılan araştırmalar sonucunda tüp bebek tedavisi gören 147 kadını kapsayan bilimsel araştırma sonucunda mucize meyveyle beslenen kadınların gebe kalma şansının diğer kadınlara oranla daha yüksek olduğu kanıtlandı.

Bebek Sahibi Olmak İçin Bu Meyveyi Bol Bol Tüketin

Bebek sahibi olmak için bu meyveyi bol bol tüketin... Harvard Tıp Fakültesi Massachusette General Hastanesi Üreme Merkezi uzmanları tarafından gerçekleştirilen araştırma sonrasında, tüp bebek tedavisi gören 147 kadını kapsayan bilimsel araştırma sonucunda avokado meyvesi ile beslenen kadınların gebe kalma şansının diğer kadınlara oranla daha yüksek olduğu kanıtlandı. Mucize meyve olarak nitelendirilen avokadonun tekli doymamış yağlar açısından en zengin gıda olduğunun da altı çizildi. Bebek sahibi olmak isteyen kadınların avokado yemesi gerektiğini belirten uzmanlar mucize meyvenin bebek yolunu açtığını belirtiyorlar.

Akdeniz Diyeti Yapın

Bebek sahibi olmak isteyen anne adayları için "Akdeniz diyeti yapın” tavsiyesinde bulunan uzmanlar, Akdeniz diyetinin bir parçası olarak tüketilen ve bazı gıdalarda bulunan yağların özellikle tüp bebek tedavisi gören kadınlarda başarıyı arttırdığı ifade etmektedirler. Ayçiçek yağ, zeytinyağ, fındık ve tohum yağı gibi tekli doymuş yağ içeren diyetlerin anne olma açısından çok faydalı olduğunun görüldüğü belirtilmektedir. Söz konusu yağları çok miktarda tüketen kadınlar da bebek sahibi olma oranının, az miktarda tüketenlere oranla 3-4 kat daha fazla olduğu ifade edilirken, tekli doymamış yağlar açısından en zengin gıdanın avokado ve zeytinyağı olduğuna dikkat çekildi.   

Bebek Sahibi Olmak İçin Bu Mucizevi Meyveyi Bol Bol Tüketin  

Tüm Bebek İsteyen Kadınların Avokado Tüketmesi Şart!

Tekli doymamış yağlar yanında E ve C vitamini açısından da zengin olduğu belirtilen avokadoyu tüm bebek isteyen kadınların tüketmesinin şart olduğu belirtilmektedir. Tereyağını ve kırmızı eti fazla tüketen kadınların, tüp bebek tedavisi sırasında toplanan kaliteli yumurta sayısının düşük olduğu ifade edilmektedir. Aynı zamanda kalbi koruduğu belirtilen tekli doymamış yağların vücudun iltihabi durumunu azaltarak ve insilün duyarlılığını değiştirerek doğurganlığı artırdığının düşünüldüğü belirtilir.

Tıbbi Yöntemler Hayalleri Gerçekleştiriyor

Bebek yapmak isteyen çiftlerin sağlıklı beslenmelerinin yanında mutlaka stresten uzak durmaları gerektiğini belirten uzmanlar, günümüzde uygulanan  tıbbi yöntemler sayesinde hayallerin gerçek olduğuna dikkat çekiyorlar. Tüp bebek tedavisinde en yüksek başarının öğretmenlerde görüldüğünü ifade eden uzmanlar, uzun yaz tatili, geziler ve arkadaşlarla görüşmeler sonucunda azalan stresin hamile kalma başarısını artırdığının da altını çiziyorlar.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Daime Sürekli, sonsuz.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.