Bebek İçin Alışveriş

Bebek İçin Alışveriş
22 Ekim 2016

Bebeğiniz için alışverişe çıktığınızda size yardımcı olacak önerilerimiz bu yazıda.

Bebek İçin Alışveriş

Bebeğiniz için alışverişe çıkmadan önce yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Araba Oturağı

Uygunluğunu kontrol edin. Çünkü her oturak modeli arabanızın arka koltuğuyla uyumlu olmayabilir.     Çok ağır olmayan bir tane seçin. Bebeğinizi oturakla taşımanız gerektiğinde ekstra bir zorluk yaşamamanız için, ağırlık önemli bir detaydır.

Kanguru / Bebek Taşıyıcı

Seçeneklere bakın. Yeni doğan bebeklerin kafalarının göğsünüzden destek alabilmesi için bebeği size dönük bir şekilde taşımanızı sağlayacak seçenekleri değerlendirmelisiniz.     Deneyip deneyemeyeceğinizi sorun. Üzerinizde nasıl ayarlayacağınızı ve nasıl kullanacağınızı test etmelisiniz. Ayrıca üzerinize uygunluğu da önemlidir.     Konforlu olsun. Örgü malzeme kullanılan taşıyıcılar daha fazla nefes alır ve daha rahattır. Buna ek olarak sizi ve bebeğinizi daha iyi koruyacaktır. Süngerli bacak delikleri ve bel kayışının olması ağırlığın daha dengeli dağılmasını sağlayacaktır.

Göğüs Pompası

Ne sıklıkla pompalayacağınıza karar verin. Eğer bu eylemi zaman zaman gerçekleştirecekseniz, küçük elektrikli bir model işinizi halledebilmeniz için yeterli olacaktır. Eğer süt pompalama sıklığınız fazla olacaksa büyük bir model almanızı tavsiye ediyoruz.     Yedek olarak bir de el ile kullanılabilen göğüs pompası alın. Onlar daha ucuzdur ve elektrikli bir model kullanmak istemiyorsanız evinizde bulundurabileceğiniz iyi bir tercihtir.     İkinci el olan bir model satın almayın. İçerisinde ilk sahibinden kalan süt parçaları kalmış olabilir. Bu durum bebeği hasta yapabilir.

Biberonlar

Birkaç kere deneyin. Hangisinin uygun olduğunu denemeden bilemezsiniz. Hatta eğer bir sıkıntı varsa, sinir bozucu sancılar ve gaz sorunları ortaya çıkarabilir.     Emziğine bakın. Emzikten akışın yavaş olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ağzının tamamen açık durması için de bebeğinizi teşvik etmeniz gerekmektedir.     Bulaşık makinesinde güvenli bir şekilde yıkanmasını sağlayın. Temizlemek zor bir iştir. Bu nedenle üst kısmı değiştirilebilir olanlarını tercih edin.

Titreşimli Bebek Beşiği

Titreşim ve hareketlerin fantastik özellikleri vardır. Üzerinde ekstra zamanlayıcı olanları tercih etmenizi öneriyoruz. Bu sayede bebeği uyutmak için uykusuz kalmanıza gerek kalmaz. Sınır olarak 15 dakikayı belirlemeniz yeterlidir.     Gerçeği kabul edin. Oldukça fazla desenli ve renkli bir koltuk istediğinize eminiz. Çıkarılıp yıkanabilir özelliklere sahip olmasının daha önemli olduğunu unutmayın.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Lâle Çiçekleri kadeh biçiminde olan, türlü renklerde süs bitkisi.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.