Bebek Dostu Hastaneler Ödüllendirildi

Bebek Dostu Hastaneler Ödüllendirildi
24 Mayıs 2017

Bebek Dostu hastanelere ödül verildi. Antalya'da faaliyet gösteren 5 özel ve kamu hastaneleriyle, aile sağlığı merkezlerinde çalışan 109 hemşire ve ebe de ödül almaya hak kazandılar.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu belli standartlara uygun hastaneler "Bebek Dostu Hastane" tanımlamasıyla ödüllendirildi. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen törene, Antalya'da faaliyet gösteren özel ve kamu hastane temsilcileri katıldı. Çocuk sağlığının korunması ve geliştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmaların bebeklerin daha dünyaya gelmeden başladığı ve bu gelişimin doğumla birlikte artarak devam ettiği belirtildi.

Bebek Dostu Hastaneler Ödüllendirildi

Antalya'da özel ve kamu kurum hastaneleri arasında yapılan değerlendirme sonucunda Bebek Dostu Hastane kapsamında ödüllendirildi. Antalya Eğitim Hastanesinde gerçekleştirilen törende konuşan Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Murat Özdemir, bebek sağlığı için anne sütü ve emzirmenin desteklenmesi gerektiğini ifade ederken, düşüncelerini "Bütün bebekler ve çocuklar, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için yeterince beslenme hakkına sahiptir. Emzirme ise bebeklere ve çocuklara bu hakkı sağlayan en uygun yöntemdir. Sağlıklı bir beslenmeye giden yolda atılması gereken ilk adım, anne sütü ile emzirmenin korunması, desteklenmesi ve yaygınlaştırılmasıdır" sözleriyle ifade etti.   Bebek Dostu Hastaneler Ödüllendirildi  

Emzirmenin Desteklenmesi ve Özendirilmesi Gerekir

Murat Özdemir konuşmasında emzirmenin desteklenmesi ve özendirilmesi yönelik, Sağlık bakanlığı tarafından 1991 yılından bu bugüne 'Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı' yürütüldüğünü belirtirken, "Hedefimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızın, kendileri için en ideal besin olan anne sütü ile beslenmelerini sağlayarak sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmaktır" dedi.   Bebek Dostu Hastaneler Ödüllendirildi  

5 Hastane ile 109 Hemşire ve Ebe de Ödül Aldı

Antalya Atatürk Devlet Hastanesinde yapılan törende özel ve kamuda faaliyet gösteren 5 hastane 'Bebek Dostu' ödülü aldı. Ayrıca il merkezi ve ilçelerde yer alan aile sağlığı merkezlerinde de çalışan 109 hemşire ve ebe de 'Bebek Dostu' ödülü aldılar.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Nabia Yerden çıkıp fışkıran, kaynayan, akan.
Erkek Bebek İsimleri
Rabbani 1. Tanrı´yla ilgili, Tanrısal. 2. Kendini olanca gücüyle Tanrı’ya veren.