• gebe.com
  • /
  • Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenmenin 10 Eğlenceli Yolu

Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenmenin 10 Eğlenceli Yolu

Doğum anına kadar bebeğinizin cinsiyetini kendiniz tahmin etmek istersiniz değil mi? Kızınız mı olacak yoksa oğlunuz mu?

Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenmenin 10 Eğlenceli Yolu

Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenmenin 10 Eğlenceli Yolu

Doğum anına kadar bebeğinizin cinsiyetini kendiniz tahmin etmek istersiniz değil mi? Kızınız mı olacak yoksa oğlunuz mu? Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeye çalışmak bazen bazı durumlarda kötü sonuçlar verebilir. Ultrasonda bebeğinizi gören uzman bazen yanılabilir. Kız beklerken belki bir oğlunuz olabilir veya tam tersi. Bu yazımızda olan yöntemleri çok eğlenceli bulacağınıza eminim. Bu yöntemler yıllardır, kuşaktan kuşağa özellikle de anneler ve ailenin büyük kadınları tarafından uygulanmaya devam ediyor. Bunlardan birini deneyerek, ailece keyifli bir şekilde bebeğinizin cinsiyeti hakkında tahminlerde bulunabilirsiniz.


Yüksek – Alçak

yuksek-alcak-1 Karnınız yüksek ise bebek kız, alçak ise erkektir.  

Kalp Atışları

shutterstock_582657247 Doppler cihazıyla bebeğinizin kalp atışlarını dinleyin. Efsaneye göre bebeğinizin kalp atışları dakikada 140’tan fazlaysa kız, azsa erkektir.  

Tatlı – Ekşi

gebelikte-tatli-eksi-3 Canınız her gün dondurma mı istiyor? Bu durumda bebeğiniz kız olacak. Tuzlu ve ekşi isterseniz de bebeğiniz erkektir.  

Çin doğum takvimi

cin-dogum-takvimi-4 Bu eski metodu cinsiyeti tahmin etmek için anne adayının gebe kaldığı yaş ile gebe kalınan ayı bilmeniz gerekiyor.  

Anahtar

shutterstock_584344576 Bunu gebe bir arkadaşınızın üzerinde deneyebilirsiniz. Ona bir anahtar uzatın, ince tarafından tutarsa bebeği kız, kalın tarafından tutarsa bebeği erkek olacaktır.  

Çift – Tek

cift-tek-sayilar Efsaneye göre mayalar bebeğin cinsiyetine kadının gebe kaldığı yaş ile gebe kalınan yıla bakarak karar verir. Yaş ve yılın her ikisi de tek sayı ise veya her ikisi de çift sayı ise bebek kız, biri tek biri çift sayı ise bebek erkektir.  

Güzellik

guzellik-7 Gebelik sizi her zamankinden daha güzel yaptıysa bebek erkektir. Cildiniz bozulduysa veya genel olarak güzelliğinizi kaybettiyseniz, bu güzelliğinizi kızın çalmasındandır.  

Yüzük döndürme

yuzuk-dondurme-8 Nikah yüzüğünüzü göbeğinizin önünde sallandırdığınızda dairesel hareket çizdiyse bebek erkek, sağa sola hareket ettiyse kızdır.  

İdrar

shutterstock_578513695 İdrarınız açık sarı ise erkek, koyu sarı ise bebeğiniz kızdır.  

Mide bulantısı

mide-bulantisi-10 Sabahları mide bulantısı varsa bebek kızdır. Çok az veya hiç yoksa bebek erkektir.  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Daime Sürekli, sonsuz.
Erkek Bebek İsimleri
Cabbar 1. Zorlayan, cebreden. 2. Kuvvet ve kudret sahibi (Allah.) 3. Gökyüzünün güneyinde bulunan bir yıldız kümesi.