• gebe.com
  • /
  • Anne Olan Her Kadının İstisnasız Yaşayacağı 14 Durum

Anne Olan Her Kadının İstisnasız Yaşayacağı 14 Durum

Anne adaylarımız ve yeni anne olan okurlarımız, ileride karşılaşacağınız anları merak ediyor musunuz? İşte istisnasız her annenin yaşayacağı 14 durum...

Anne Olan Her Kadının İstisnasız Yaşayacağı 14 Durum

Bebeği olan her annenin günlük hayatta karşılaştığı bazı rutin durumlar var. Bu durumlar kimi zaman sizi endişelendirirken çoğu zaman da eğlendiren görüntülerden oluşacak. Yeni annelere rehber olacak, tecrübeli annelere ise tanıdık gelecek o anları sizler için derledik. Keyifli okumalar...  

1)Tam uyumak istediğiniz anda bebeğiniz günün en enerjik dakikasını yaşayacak.

     

İşten geldiniz, evin işlerini yaptınız, bebeğinizle ilgilendiniz ve artık çok yorgun hissediyorsunuz... Bir an önce uyuyabilsem diye düşünüyorsunuz. Ama unutun onu, siz de biliyorsunuz ki bebeğiniz buna asla müsaade etmeyecek.  

2)Kakasını yapmak için her zaman dışarı çıkmanızı bekleyecek.

gebe.com

Bütün gün altını pisletmeyen bebeğiniz, sanki bu anı beklercesine kapıdan adım atar atmaz altını kirletmeye başlayacak. Dışarıda olduğunuz süre içerisinde de bu böyle devam edecek ve siz bebeğinizin altına değiştirecek yer aramakla meşgul olacaksınız.

3)Ve evet, aynı şey kusma için de geçerli olacak...

gebe.com  

Çok önemli toplantınızın olduğu veya hazırlanıp süslendiğiniz günler, bebeğinizin kusmak için ideal gördüğü zamanlardır. Evden çıkmayacağınız günler ona pek cazip gelmeyecektir.

4)Bebeğinize hazırladığınız mamaların çoğunu siz yiyeceksiniz.

     

En sağlıklı sebzelerden, bol vitamin içeren meyvelerden özenle, mükemmel bir püre hazırlarsınız ama sonuç hüsran... Bebeğiniz, genelde bu pürelerin damak zevkine uymadığı kanısına varacak ve püreleri gün sonunda yine siz yiyeceksiniz.

5)Konu beslenmeden açılmışken, bebek bisküvilerinin de müptelası olacaksınız.

bebek maması

Bebeğinize aldığınız bisküviler hızla tükenecek fakat bebeğiniz yemeden... Suç ortağınız ise genelde eşiniz olacak ve bebek bisküvileri gece atıştırmalıklarınızın vazgeçilmezleri arasına girecek.  

6)Her yerde onu uyurken görebileceksiniz, kedinin üzeri de dahil!

   

Kafanızı bir saniye başka bir yere çevirmeniz yeterli. Tekrar bebeğinize baktığınızda onun en tuhaf yerde derin bir uykuya daldığını görebilirsiniz. Bu yer; kedinizin sırtı olabilir, masanın altı olabilir veya buzdolabının içi olabilir. Gözünüzü ayırmayın deriz.

7)Etrafındaki her hayvanla anlaşacak ve siz şaşkınlıkla onu izleyeceksiniz.

     

Aralarındaki bu ilginç kimyayı çözmek zor olsa da bebeğinizin karşılaştığı her kediyle, köpekle dost olduğuna şahit olacaksınız.  

8)Cam ve pencere silmek günlük temizlik rutininiz olacak.

Neden bu kadar camlara ve aynalara ilgi gösterdiklerini bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey; yukarıdaki görüntüyle sıkça karşılaşacaksınız. Bunu engelleyemeyeceksiniz, 'bari daha steril olsun mikrop kapmasın' düşüncesiyle her gün camları ve aynaları temizlemek günlük rutininiz olacak.  

9)Uzun banyo keyifleriyle vedalaşmak zorunda kalacaksınız.

  gebe.com   

Uzun süren banyo keyifleriniz eskide kalacak. Bebeğiniz kısacık uykusundayken hemen girip çıkmak isteyeceksiniz. Ee artık içeride bir an önce sizin dönmenizi bekleyen bebeğiniz var.

10)Bazen ne yaptığına siz de anlam veremeyeceksiniz.

     

Bazen gerçekten ne yaptığını anlamakta zorluk çekeceksiniz. Çevresini tanımaya çalışan tecrübesiz bebeğiniz, ilginç hareketler sergileyecek ve siz de onu büyük bir keyifle izleyeceksiniz.

11)Onun bu şapşik hareketlerini gördükçe içiniz daha da eriyecek.

gebe.com   

Etrafını keşfetmeye başlayan bebeğinizin bu tecrübesiz ve korunmaya muhtaç görüntüsü içinizi daha da eritecek.  

12)Babasıyla olan iletişimine ise her zaman hayran kalacaksınız...

  gebe.com  

13)Pardon hayran demişiz, hayret olacaktı o... Çünkü çoğu zaman aşağıdaki manzaraya benzer görüntülerle karşılaşacaksınız.

 gif 8

14)Son olarak, bebeğinize kavuştuğunuz anda dünyanın en mükemmel duygusuyla tanışacaksınız.

  gebe.com

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Tabende Parlayan, ışık veren.
Erkek Bebek İsimleri
Nabi 1. Haberci, haber veren. 2. Yerden çıkıp fışkıran, kaynayan, akan. 3. Yüksek, yüce.