• gebe.com
  • /
  • Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan O Mucize Değişim

Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan O Mucize Değişim

Anne sütünün bebekler için faydalarından bahsetmeye gerek yok. Ama bu olay anne sütünün son derece inanılmaz olduğunu bir defa daha kanıtlıyor.

Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan O Mucize Değişim

Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan O Mucize Değişim

Anne sütünün bebekler için faydalarından bahsetmeye gerek yok. Ama bu olay anne sütünün son derece inanılmaz olduğunu bir defa daha kanıtlıyor. anne-sutu-1 Anne, Mallory Smothers, bebeğinin soğuk algınlığına yakalandığını anlar. Ertesi gün sütü çok fazla geldiğinden sağar. Ancak rengindeki ve yoğunluğundaki fark karşısında şaşırır. Sosyal medya hesabına daha önce sağmış olduğu sütü ve yeni sütü yan yana koyar. sosyal-medya-2 Tıbbi bir dergide bununla ilgili bir makale okuduğunu söyleyen anne, sütün bebeğin bağışıklık sistemini desteklemek adına özel antikorlar üreterek yapısında değişiklik yaptığı notunu düşer. anne-sutu-bebek-3  

Peki, ama annenin vücudu bunu nasıl algılıyor?

2013 yılında yapılan, “Clinical and Translational Immunology” çalışmaları, bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda anne sütünün içeriği değiştiğini gösterir. Annenin, bebeğini emzirme anında göğüs uçlarında bulunan reseptörler bebeğin tükürüğündeki virüs ve bakteri gibi patojenlerin taramasını yaptığını ve enfeksiyonla savaşan bebeğin ihtiyacı olan antikorların süte dahil edildiğini yapılan testler ile kanıtlandı.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Bacı 1. Büyük kız kardeş, abla. 2. Kız kardeş. 3. Bir evde uzun zaman çalışmış yaşlı kadınlara verilen unvan. 4. Tarikat şeyhlerinin karısı.5. Kadınlara söylenen bir seslenme sözü.
Erkek Bebek İsimleri
Nabi 1. Haberci, haber veren. 2. Yerden çıkıp fışkıran, kaynayan, akan. 3. Yüksek, yüce.