Bay Bay Cilt Lekeleri

Bay Bay Cilt Lekeleri
18 Nisan 2016

Güzelliğinizi gölgeleyen cilt lekelerini silmede; dermatologların önerdiği medikal tedavinin yanı sıra makyaj hilelerinden de yararlanabilirsiniz.

Bay Bay Cilt Lekeleri

Leke, cildimize renk kazandıran melanin hücrelerinin fazla çalışmasından kaynaklanan bir sorundur. Görünüş olarak rahatsız edici ve inatçı nitelikte olan cilt lekeleri hayatı olumsuz etkiliyor.

Lekeleri makyajla kapama tüyoları

Cilt lekelerinde tıbbi tedavilere ve piyasadaki bulunan ürünlere geçmeden önce, tedavilerden sonuç alınana kadar homojen ve pürüzsüz bir cilt görünüm elde etmek için neden bazı makyaj hilelerine başvurulmasın ki?  

Lekeleri makyajla kapatmak için bir sonraki kozmetik alışverişinizde size faydalı olacak önerilerimiz var:

   

  • Yeşil renkte kapatıcı kalemler: Yüzünüzdeki kızarık bölgeleri daha az belirgin hale getiren renktir.
  • Mor, eflatun (ve tonları ) renkte kapatıcılar: Mor ve tonları, yüzdeki sarı renkte lekelenmeleri kapatır.
  • Beyaz, sarı ve tonları ile pembe ve tonları kapatıcılar: Melazma ve kahverengi lekelenmeleri kapatmak için kullanılır.

Fondöteni unutmayın

İlk önce yukarda belirlenen kapatıcılardan biri (concealer) uygulandıktan sonra, üzerine normal renginize uygun kapatıcıyı (fondöten veya pudranız) kullanmalısınız. Dermatoloğunuz tarafından verilen medikal tedavi, en önemli ve zorunlu yöntemdir. Ancak bu tedaviyle birlikte cilt bakımınızda kullanacağınız ürünler, özellikle lekeye meyilli ciltler için kurtarıcı görevini üstlenecektir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.