Başak Sayan'ın İkizleri Sünnet Oldu!

Başak Sayan'ın İkizleri Sünnet Oldu!
29 Mayıs 2017

Başak Sayan'ın ikizleri sünnet oldular. Geçtiğimiz Nisan ayında normal sürelerinden önce doğan ikizler geçtiğimiz günlerde kırkıncı günü geride bırakmışlardı.

Ünlü oyuncu Başak Sayan'ın ikizleri sünnet oldular. Geçtiğimiz Nisan ayında yaşadığı gebelik zehirlenmesi nedeniyle doktorunun önerisi üzerine erken doğum yapan Başak Sayan'ın Ares ve Milan isimlerindeki bebekleri kısa bir süre önce kırkıncı günlerini geride bırakmışlardı. Normal sürelerinden erken doğan ikizlerin düşük doğum kiloları nedeniyle doğduklarında yapılamayan sünnetleri bebeklerin büyümesi ve gereken ağırlığa gelmeleri sonucu önceki gün gerçekleştirildi.

Başak Sayan'ın İkizleri 40 Günlük Oldular

Nisan ayında yaşadığı gebelik zehirlenmesi nedeniyle bebeklerini erken dünya getirmek durumunda kalan oyuncu Başak Sayan'ın bebekleri büyüdü. Geçtiğimiz günlerde kırkıncı gününü dolduran başarılı oyuncu konuyla ilgili duygularını instagram hesabından yapmış olduğu "Zaman nasıl geçti hiç bilmiyorum ama bugün 40'ıkımızı çıkardık nihayet... Hastaneden eve geldiğimizde o kadar şaşkın ve ne yapacağımızı bilemez haldeydik ki şimdi düşününce gülüyorum... Bu 40 gün içinde onlar yeni geldikleri bu dünyaya alışırken biz de onlara alıştık. Hani hep derler ya anne babalar çocuklarını eğitir diye, yalan  Onlar bizi eğitiyor aslında. Hangi ağlamanın ne anlama geldiğini, hangi saate yatıp hangi saatte kalkacaklarini, hangi eylemin ne demek olduğunu öğrettiler bize..  İlk günlerin zorluğu bitti. Daha doğrusu ben o zorluğa alıştım. Annem ve dadimiz sagolsun yardım da aldığım için üstesinden daha kolay geliyorum her şeyin. Onlar da bu 40 gün içinde doğdukları dünyaya adapte oldular iyice. Sabahları gözlerini kocaman açarak etrafı seyrediyorlar. Nasıl bir sevgi hissediyor insan tarifi yok. Bunlar benim mi diye geçirirken içimden gözlerim yaşlanıyor hala. Sanirim bu durum hiç sona ermeyecek...  İşte böyle. .. Minik tırtıllarım artık kozadan çıkıyorlar yavaş yavaş. Darısı tüm isteyenler başına..." paylaşımı ile dile getirmişti.   Başak Sayan'ın İkizleri Sünnet Oldu!  

"Çok da İyi Ettik"

Bebeklerinin doğumundan bu yana kırk günü geride bırakan Başak Sayan ve eşi Murat Vardal, bebeklerini uygun kiloya gelmelerinden sonra sünnetlerini de yaptırdılar. Sayan, bebeklerinin sünnet olmasıyla ilgili olarak "Dün sünnetimizi de olduğumuza göre bugün dışarı çıkabiliriz demektir...Yenidogan sünneti hem ağrısız hem dikişsiz oluyormuş. 40 gun icinde yapilmali ancak en az 3 kilo olmalı bebek. Bizimkiler 3 kiloyu 40'lari çıkarken yakalayınca süre bitmeye yakın yaptırabildik...   Bakmakmanızda Fayda Var: Yenidoğan Sünneti Hakkında Bilmeniz Gerekenler     Başak Sayan'ın İkizleri Sünnet Oldu!   Hiçbir sıkıntı ya da sorun yaşamadık. Sadece ameliyathanede elleri kolları bağlandığı için çok ağlamışlar, o kadar. Sıcak tutup kucaktan indirmeyince sakinleştiler çabucak. Babam düğün dernek olsun ister hep, geç yapılsın fikrinde ama biz hemen olsun, sonradan sıkıntısını çekmesin istedik. Çok da iyi ettik." açıklamasında bulundu.  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.