Başak Sayan'dan Bebeği Diş Çıkartan Annelere Önemli Tüyolar!

Başak Sayan'dan Bebeği Diş Çıkartan Annelere Önemli Tüyolar!
24 Aralık 2017

Ünlü oyuncu Başak Sayan, bebek bakımı konusundaki deneyimlerini diğer annelerle paylaşmaya devam ediyor!

Geçtiğimiz hafta ikizleri Ares ve Milan'ın 8. ayını kutlayan Başak Sayan, sosyal medyadan yeni annelere tavsiyeler vermeye devam ediyor. İkizlerini büyütürken yaşadığı her deneyimi takipçileriyle paylaşan, zaman zaman da onların önerilerine ihtiyaç duyan ünlü oyuncu, yine annelerin en çok zorlandığı süreçlerden biri olan 'diş çıkartma' dönemi hakkında deneyimlerini paylaşarak çeşitli tüyorlar verdi.

Başak Sayan'dan Bebeği Diş Çıkartan Annelere Önemli Tüyolar!

Program sunarak televizyon dünyasına adım atan ve daha sonra kendisini oyunculuğun içinde bulan, Yaprak Dökümü adlı dizi ile de adını geniş kitlelere duyurarak büyük bir çıkış yakalayan Başak Sayan, sosyal medya hesaplarından diğer annelerle fikir alışverişi yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ikizleri Ares ve Milan'ın 8. aylık olmasını kutlayan başarılı oyuncu, sosyal medya hesabından hem ek gıdaya geçiş hem de diş çıkarmayla alakalı uzun uzun deneyimlerini paylaştı. Diş çıkarma döneminin, hem kendisi hem de ikizleri için oldukça zor geçtiğine değinen ünlü oyuncu, bu süreçte ikizlerine yapılan aşıların vücuda zarar vermemesi için de hangi besinleri tercih ettiğini açıkladı.

İşte Başak Sayan'ın O Yazısı...


'Günaydın... Bebeklerin diş çıkarma olayları ne zorluymuş meğer.  Ares'in üst dişleri de patladı nihayet. 9. Ay menenjit aşısı yapılacak. Yani yılbaşından sonra. Doktorumuz 3 çeşit aşı olduğunu söyledi. Bir tanesi yeni piyasaya çıkmış. Diğer ikisi ise eski olanlar. Ben en eski olan aşıyı tercih ediyorum çünkü en azından milyonlarca çocukta denenip sonuçları gözlemlendi. Yeni aşıyı birkaç ülke kullandığı için şu anda ben cesaret edemedim. Sonuçta hepsi de aynı şeye hizmet ediyor. Aşıların zor yani, vücuda bir şekilde ağır metallerin veriliyor olması. Bunların vücuttan atılımını doğru sağlamak gerekiyor. Ağır metal dediğimiz şey kimyasal elementlerdir. Bakır, demir, çinko, manganez, alüminyum, kurşun, cıva gibi... Bunlar biriktikçe yavas yavas vücudu zehirlemeye başlarlar. Ve çeşitli hastalıklara neden olurlar.


Başak Sayan'dan Bebeği Diş Çıkartan Annelere Önemli Tüyolar!Gelişim geriliği, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, otizm, eklem rahatsızlıkları gibi. Aşıdan sonra alerji başladı diyen anne babaların sorunu da aslında budur. Alerji de yaratır çünkü. Bunları aslında vücudumuz dışarı atar ama bazen desteğe de ihtiyaç duyar. Özellikle magnezyum, kişniş otu ve sarımsağın içinde bulunan bazı maddeler ağır metallere bağlanıp vücuttan atılımını sağlıyor. Bunları düzenli kullanmak insan vücudunda biriken bu agir metallerin atılımını kolaylaştırır. Ayrıca kabızlığı dikkat etmek gerekir. Kabızlık da bu maddelerin atılmasını engeller. Bizim minik tırtılların sebzelerine etle birlikte soğan da koyuyorduk. Şimdi biraz sarımsak da ekleyeceğiz ...'


Diğer Geberazzi haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.