Başak Sayan Tüp Bebek Tedavi Sürecini Anlattı!

Başak Sayan Tüp Bebek Tedavi Sürecini Anlattı!
30 Mart 2018

Başak Sayan, geçtiğimiz Nisan ayında ikizleri Ares ve Milan’ı kucağına alarak ilk defa annelik duygusunu tatmıştı. Bilindiği gibi, uzun süren bir tüp bebek tedavisi sonrasında bebeklerine kavuşan Başak Sayan, bu süreçteki deneyimlerini youtube kanalında anlattı.

Başak Sayan Tüp Bebek Tedavi Sürecini Anlattı!

Oyuncu Başak Sayan ve ekonomist eşi Murat Vardal, geçtiğimiz sene evliliklerini ikiz bebekleriyle taçlandırmıştı. Doğal yollardan bebek sahibi olamayan çift, uzun süren bir tüp bebek tedavisi sürecine başlamıştı. Tedavinin sonunda mutlu sona ulaşan ve ikizlerine kavuşan Başak Sayan, anne olduktan sonra sosyal medya hesaplarını çok daha aktif kullanmaya başladı. Özellikle bebeklerinin bakımıyla ilgili deneyimlerini diğer anne adayları ve anneler ile paylaşan oyuncu, şimdi de Youtube hesabı açtı. Kanalında yayınladığı ilk videolardan birinde tüp bebek tedavisi sürecini anlatan oyuncu, ikinci denemede başarılı sonucu elde ettiklerini söyledi.

Başak Sayan Tüp Bebek Tedavi Sürecini Anlattı!

'Annemin Önerisiyle Doktora Gittim'

Evliliğinin üzerinden 1 yıl geçtiğinde, annesinin önerisiyle kadın doğum uzmanına gittiğini söyleyen Başak Sayan, tüpünün tıkalı olduğunu o kontrol esnasında öğrendiğini söyledi. Tüplerinin açılamayacak kadar tıkalı olması nedeniyle ameliyat olan Sayan, ameliyattan sonra problemin ortadan kalktığını ve artık doğal yollarla gebe kalabileceğini düşündüğünü belirtti. Bunun üzerine tekrar doğal yollarla gebe kalabilmek için denemelere başlayan oyuncu, maalesef yine başarısızlıkla karşılaştı ve artık tüp bebek tedavisine başlama kararı aldıklarını söyledi.


Başak Sayan Tüp Bebek Tedavi Sürecini Anlattı!

İkinci Denemede Başarılı Oldular

İlk denemesini Ankara’daki doktoruyla gerçekleştiren oyuncu, tedaviden başarılı bir sonuç alamadığını ve kendisini uzun bir süre nefes egzersizleri ve meditasyona adadığını söyledi. Psikolojik açıdan tekrar rahatladığı bir dönemde ikinci denemesini gerçekleştiren Başak Sayan, bu sefer 12 tane sağlıklı yumurta elde ettiklerini, o yumurtaların tutunduğunu ve hamile kaldığını söyledi. Bu süreçte psikolojinin çok önemli olduğunu, sürekli 'hamile kalma' fikrine odaklanılmaması gerektiğini vurgulayan güzel oyuncu, ilk denemesinde belki de bu yüzden başarısızlıkla karşılaşmış olabileceğinin altını çizdi.

Başak Sayan Tüp Bebek Tedavi Sürecini Anlattı!

'En Önemli Şey Sabır'

Videosunun sonunda çeşitli tavsiyeler veren Başak Sayan, kendisiyle aynı süreci yaşayan kadınlara bu süreçteki en önemli şeyin sabır olduğunu söyledi.

Diğer magazin haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Tabende Parlayan, ışık veren.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah