Başak Sayan: "Nasıl Hamile Kaldım?"

Başak Sayan: "Nasıl Hamile Kaldım?"
23 Aralık 2016

Oyunculuk kimliğinin yanı sıra yazarlıkta yapan Başak Sayan, sosyal medya hesabından hamileliği ile ilgili paylaşımda bulundu.

Başak Sayan: "Nasıl Hamile Kaldım?"

Oyunculuk kimliğinin yanı sıra yazarlıkta yapan Başak Sayan, sosyal medya hesabından hamileliği ile ilgili paylaşımda bulundu. Oyuncu ve yazar Başak Sayan, hamileliği ile ilgili sırrının detaylarını paylaştı. Hamilelik döneminde stresin ne kadar tehlikeli bir durum olduğundan bahseden Sayan’ın açıklaması ise şöyle:  

“Son bir ay o kadar stres yapmışım ki taşikardi teşhisi kondu en sonunda."

"Oturduğum yerde kalbim 140, 150 atıyor. Hamilelik döneminde bu tür şeyler doğalmış. Kalp doktorunun söylediği şey nefes egzersizleri ile meditasyon yapmam yönündeydi. “Ne kadar doğru dedim.” İçimden. Öyle bir koşturmacaya daldım ki normalde sürekli yaptığım şeyleri unutuverdim. Meditasyonun amacı beyni beta dalga boyundan alfaya düşürmek.

"Vücut kendi kendini yenileyebilen ve tamir eden bir organizma."

Ancak bunu sadece alfa dalga boyunda yapabiliyor. Betada sürekli stres üreten vücut alfaya geçerek rahatlıyor, sistem nerede sorun varsa otomatik olarak onu düzeltmek için çalışmaya başlıyor. Beni sevindiren şey bir kalp doktorunun da hastalıklara ve sorunlara bütünsel yaklaşıyor olması.  

"Çünkü hiçbir sorun veya hastalık bir anda ortaya çıkmaz. Hepsi sonuçtur. Bir düşüncenin, bir duygunun sonucu."

O nedenle meditasyon yapmak için vakit ayırın kendinize. İnternetten meditasyon müziği indirin telefonunuza, takın kulaklığınızı, kapayın gözlerinizi ve derin derin ve sakince nefes alıp verin. Bırakın düşünceler akıp gitsin üzerinizden. Bir süre sonra sonuca siz de şaşıracaksınız. Bu arada size bir sır vereyim mi? Ben bu şekilde hamile kaldım.

"Meditasyon ve nefes egzersizlerine başladım."

Uzun süre stres içinde deneyip her seferinde hayal kırıklığı yaşadıktan sonra meditasyonlara ve nefes egzersizlerine başladım. Kısa bir süre sonra da sonuç aldım. Beyin dalgaları alfadayken düşüncelerin yaydığı titreşimlere uygun bir gerçeklik yaratıyor çünkü. Bugün yeniden başlıyorum meditasyon yapmaya. Belki de hayat bana aradaki farkı göstermek istemiştir son günlerde, kim bilir.”

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.