Başak Sayan Hamilelik Çatlaklarından Dertli

Başak Sayan Hamilelik Çatlaklarından Dertli
10 Nisan 2017

Oyuncu Başak Sayan, bu sıralar gebelik döneminde sık karşılaşılan hamilelik çatlaklarından dertli.

İkiz bebeklere hamile olan oyuncu Başak Sayan hamilelik çatlaklarına çözüm arıyor. Her  gebe kadının yaşadığı sıkıntılar arasında yer alan gebelik çatlakları karın bölgesinde ve bacaklarda oluşabiliyor. Doğumuna az bir süre kalan Başak Sayan'da bugünlerde bu sorundan hayli dertli. Kısa bir süre önce instagram hesabından yapmış olduğu paylaşımla bu sorununu dile getiren ünlü oyuncu, yaşadığı diğer hamilelik sıkıntılarında da olduğu gibi takipçilerinden konuyla ilgili tavsiyeler alıyor.

"Gebelik Zehirlenmesi Yaşadım!"

Gebeliğinin her anı takipçileri ile sohbet havasında yaptığı paylaşımlar ile takipçileri ile paylaşan Başak Sayan, gebelik döneminde gebelik zehirlenmesi (Preeklampsi) yaşadığını belirti. Bacaklarında oluşan ödem nedeniyle yürüyemez hale geldiğini, kısa bir süre öncesinde yapılan kontrollerde gebelik zehirlenmesi yaşadığının teşhis edildiğini belirtti. Konuyla ilgili takipçilerini bilgilendirmeyi de ihmal etmeyen Sayan, bu soruna kana karışan bir proteinin sebep olduğunu ve bunun sonucunda da anne adayında aşırı ödem ve yüksek tansiyona neden olduğunu dile getirdi.   Bakmanızda Fayda Var: Preeklampsi (Gebelik Zehirlenmesi) Nedir?   

Başak Sayan Hamilelik Çatlaklarından Dertli  

"Birden Küçük Çatlaklar Fark Ettim"

Yaşadığı gebelik zehirlenmesi sonrasında bacaklarında ödem oluştuğunu ifade eden Sayan, gebeliği sırasında karın bölgesinde hamilelik çatlakları olmamasına karşın bacaklarında oluşan çatlakların kendisini bir hayli endişelendirdiğini ifade etti. Dizlerinin şişmesinden dolayı yaşadığı sıkıntı içinde birden küçük çatlakları fark ettiğini belirten başarılı oyuncu bu sorunuyla ilgili takipçilerinin önerilerini istedi. Başak Sayan'ın instagram hesabın kısa bir süre önce paylaştığı mesajı şöyle;   

Başak Sayan Hamilelik Çatlaklarından Dertli   

"Gunaydin...  Sevgili Dilek'in bu fotoğrafı çektiği gün bacaklarımda oluşmaya başlayan aşırı ödeme anlam vermemiştim.Topu topu bir hafta once. Ayaklarda ödeme her hamile kadın alışkındir ancak bacakların tümünde oluşan ödem karşısında şaşırıyor insan. Ustelik odem oyle bir noktaya ulasti ki yürüyemez hale geldim diyebilirim. Dünkü kontrol sırasında gebelik zehirlenmesi yaşadığım anlaşıldı. Kana karışan bir çeşit protein yavaş yavaş anneyi zehirlemeye başlıyormuş. Bunun sonucu olarak da aşırı ödem ve tansiyon sorunları oluyor. Tabi ileri safhalari anne icin cok tehlikeli. Tansiyon yukseldigi an hemen mudahale etmek zorunda kaliyorlar. O yuzden sıkı takip gerekiyor. Cidden hamileligin son dönemleri zormuş. Hele ikiz beklerken daha zor. Dün gece dizlerim o kadar şiştiler ki içlerinde futbol topu var gibi görünüyorlardı. Acısını söylemiyorum bile. O acı içinde birden küçük çatlaklar fark ettim deride. Göbeğimde çatlak olmadı die sevinen ben gece gece panik oldum tabi. Çatlaklar için ne yapılması gerektiğini, nasıl tedavi edileceğini bilen varsa yazsin bana lutfen. Kadin olmak da komik aslinda. En sıkıntılı derde bile düşsen catlaklara üzülebiliyorsun...Son durumum budur iste. Pek kolay bir süreç gecirdigimiz soylenemez. Sıktım dişimi bekliyorum. Dua etmeyi unutmayın bana... Güzel bir pazar dilerim hepinize..."   


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Tabende Parlayan, ışık veren.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah