Başak Sayan Bebekleriyle Birlikte Çekilmiş 'İlk Pozunu' Paylaştı

Başak Sayan Bebekleriyle Birlikte Çekilmiş 'İlk Pozunu' Paylaştı
01 Mayıs 2017

Başak Sayan bebekleri ile birlikte çekilmiş fotoğrafları ilk defa instagram hesabından paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde ikiz bebeklerini kucağına alan oyuncu Başak Sayan, bebekleriyle birlikte çekilmiş ilk fotoğrafını sosyal medya platformu instagram üzerinden paylaştı. Önce düşük tehlikesi daha sonra da gebelik zehirlenmesi teşhisi ile hastanede gözetim altında tutulan başarılı oyuncu doktorunun tavsiyesi üzerine bebeklerini normal sürelerinden önce kucağına almıştı. Sağlık durumları iyi olan bebeklerle anneleri geçtiğimiz günlerde hastaneden taburcu olmuşlardı.

Doğum Anında Yaşadıklarını Anlattı

  Başak Sayan Bebekleriyle Birlikte Çekilmiş 'İlk Pozunu' Paylaştı   İkiz bebek beklemesi nedeniyle gebeliği süresince düşük tehlikesi ve gebelik zehirlenmesi sorunları yaşayan Başak Sayan'ın bu süre zarfında eşi Murat Vardal'da bir saniye bile yanından ayrılmadı. Bebeklerinin dünyaya gözlerini açtıkları ilk anda da eşinin yanında olan Murat Vardal, doğumhanede eşinin yanında iken yakın arkadaşları Tuba Ünsal'ın kamerasına poz vermeyi de ihmal etmediler. Başak Sayan hastaneden taburcu olduktan sonra paylaştığı onun için çok özel olan bu fotoğrafın altına şu yorumu yapmıştı. "Evlilik iyi ve kötü günde, güzel ve zor anlarda, hastalıkta ve sağlıkta, zenginlikte ve fakirlikte ellerin hiç ayrılmamasıdır..."

Bebekleri ile İlk Poz

  Başak Sayan Bebekleriyle Birlikte Çekilmiş 'İlk Pozunu' Paylaştı  

"2-3 Saatlik uykuya rağmen kendimi çok iyi hissediyorum"

Şu sıralar anneliğe alışmaya çalışan Başak Sayan, instagram hesabından bebeğiyle birlikte çekişmiş ilk fotoğrafını paylaştı. Tıpkı gebeliğinde olduğu gibi yaşadığı deneyimleri takipçileri ile paylaşan Sayan, daha önce uykusuzluğa hiç dayanamazken şimdilerde uyduğu 2-3 saatlik uykunun bile kendisine çok iyi geldiğini ifade etti. Sayan paylaşmış olduğu bebeğinin ilk fotoğrafının altını duygularını ifade etmeyi de ihmal etmedi. "Uyku her zaman çok önemli olmuştur benim için. 8 saat uyumadigim zaman bitkin ve kötü hissederdim. Gel gör ki 13 gündür geceleri bölük pörçük 3-4 saatlik uykuya rağmen kendimi çok iyi hissediyorum. Minik mucizelerim sagolsunlar Doğum gerçekleşene kadar annelik duygusuna dair pek bir şey hissetmemiştim ama şimdi kucağımda uyuyakalan bu minicik şeye duyduğum sevginin tarifini yapamıyorum bile. Öyle yoğun ki onlara bakarken bazen göğüs kafesimin kalbime dar geldiğini düşünüyorum. Gözlerim yaşla doluyor. Ne inanılmaz birşeymiş megerse bu. Bazı şeyler kelimelere dökülemez. Bu da o duygulardan biri işte. Ne kadar anlatsam da hiçbir kelime bunun icin yeterli değil. Şimdi biri benim kucağımda uyuyor, biri annemin. İkimiz de hayranlıkla kucaklarimizdaki meleklere bakıyoruz. Annemi ilk kez çok iyi anlıyorum. Çünkü ben bu minikler için ne hissediyorsam o da benim için aynısını hissediyor biliyorum... Hayat ne büyük bir mucize..."

Başak Sayan "Doğumdan bir hafta sonra balon gibi söndüm"

  Başak Sayan Bebekleriyle Birlikte Çekilmiş 'İlk Pozunu' Paylaştı   Bebek bekleyen her anne adayının yaşama ihtimali olan ödem ve gebelik zehirlenmesi sorunları nedeniyle aşırı kilo aldığını belirten güzel oyuncu yaşadıkları ile ilgili duygularını "Hamileligim sırasında ilk 7 ay neredeyse hiç kilo almamistim. Ki hayatim boyhnca yemedigim kadar yemistim. Fakat preklamsi teshisi konulmadan once 25 kilo olmustu aldigim kilo. Doguma bu kiloyla girdim. Yoğun ödem ile boğuştuğumdan bir kısmının su olduğunu biliyordum. Ancak bunu atmak icin de kendime 3 ay süre koymustum. Gel gör ki doğumdan bir hafta sonra vucudum tipki bir balon gibi söndü. Hamile kalmadan onceki kilomun da altina indim. Nasil olduğunu sormayin, ben de bilmiyorum. Hala ne istiyorsam yiyorum. Belki süt verdigim icindir, emin degilim. Simdi sıkılaşmak için korse arayışına girdim. Zira doktorum spora hemen baslamamam gerektigini soyledi... " şeklindeki sözleriyle ifade etti.  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.