Bangladeş'te Yaşlı Bebek Dünyaya Geldi!

Bangladeş'te Yaşlı Bebek Dünyaya Geldi!
06 Haziran 2017

Bangladeş'te Yaşlı Bebek doğdu. Tıp dünyasında milyarda bir ihtimal olarak görülen bu durumun nedeni olarak akraba evliliği ve genetik mutasyon gösterilmektedir.

Bangledeş'te bir bebek dünya tıp tarihinde milyarda bir görülen genetik bir bozuklukla doğdu. Bangladeş'in başkenti Dakka'da  bulunan Bangladesh Medical College hastanesinde dünyaya gelen bebek görenleri şaşkına çevirdi.Yaşlı görünümlü olarak doğan bebek sosyal medya kullanıcıları tarafından "Benjamin Button" karakterine benzetildi.

Yaşlı Bebek Benjamin Button'a Benzetildi

Geçtiğimiz gün, Bangledeş'te doğan yaşlı bebek herkesin ilgi odağı oldu. Tıp tarihinde milyarda bir gerçekleşen yaşlı bebek hastalığı başrolünü Brad Pitt'in canlandırdığı Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi isimli filmde yaşlı görünümlü doğan ve büyüdükçe gençleşen "Benjamin Button" adlı karaktere benzetildi.   Bangladeş'te Yaşlı Bebek Dünyaya Geldi!    

Yaşlı Doğuma Neden Progeria Sendromu

  Tıpta çok nadir görülen ve genetik bir hastalık olan Progeria'ya , 4 milyon da bir rastlanıyor. Bebekler, Progeria sendromu nedeniyle vücudunda kırışıklarla ve sırtında yer alan kalın tüylerle doğuyorlar. Bu sendromla doğan bebek henüz 3 günlük olmasına rağmen bedensel ve fiziksel görünümü tıpkı 80 yaşındaki bir insanı andırıyor.   Bangladeş'te Yaşlı Bebek Dünyaya Geldi!  

Nedeni Akraba Evliliği Olabilir

Bebeklerin yaşlı olarak doğmalarının nedenin akraba evliliği ya da genetik mutasyon sonucu meydana gelebileceğini  ifade etmektedirler. Bebeklerde Progeria sendromu, bebeğin çok daha çabuk bir şekilde yaşlanmasına neden oluyor. Progeria sendromunun tedavisinin olmalıdığı belirtiliyor.  
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Rabbani 1. Tanrı´yla ilgili, Tanrısal. 2. Kendini olanca gücüyle Tanrı’ya veren.