Annelik Hayali İçin 60 Kilo Verdi

Annelik Hayali İçin 60 Kilo Verdi
22 Şubat 2017

Antalya’da yaşayan 110 kilo ağırlığındaki Seda Kaçan, kilolu kadınların gebe kalmakta sıkıntılar yaşaması üzerine zayıflamaya karar vererek 8 ay içerisinde 60 kilo verdi.

Annelik Hayali İçin 60 Kilo Verdi

Antalya’da yaşayan Seda Kaçan, kilolu kadınların gebe kalmakta sıkıntılar yaşaması üzerine zayıflamaya karar vererek 8 ay içerisinde 60 kilo verdi. Dengesiz beslenme nedeni ile 110 kiloya ulaşan Seda Kaçan, geçirdiği tüp mide ameliyatının ardından 8 ayda 60 kilo vermeyi başardı. Muratpaşa ilçesinde yaşayan Seda Kaçan (27), küçük yaşlardan itibaren hızlı bir şekilde kilo almaya başladı. 2,5 yaşındayken 25 kilo olan Kaçan, okul yıllarında da dengesiz beslenme nedeni ile kilo almaya devam etti. Sürekli diyet yapmasına rağmen kilo veremeyen ve en büyük hayali olan annelik duygusunu yaşamak isteyen Kaçan, çevresindeki kilolu kadınların gebe kalmakta sıkıntılar yaşaması üzerine zayıflamaya karar verdi. Diyet ile zayıflamayı başaramayan Kaçan, tüp mide ameliyatı oldu.  

“Bu kilolarımla benimle ilgilenmez” diyerek yıllardır sevgisini açıklamadı

Ameliyat kararı vermeden önce doktoruna, 'Ameliyat gebe kalmama engel olur mu?' diye sordu. Doktorunun ise gebelik ile ilgili bir sıkıntı olmayacağını belirtmesi ile ameliyata karar veren Kaçan’ın midesi bir çay bardağı kadar küçültüldü. Kaçan, ameliyatın ardından 8 ayda 60 kilo vererek 110 kilodan 50 kiloya düşmeyi başardı. Zayıflamasının ardından hayatı tamamen değişen Kaçan’ın, yıllardır tanıdığı ancak duygularını, “Bu kilolarımla benimle ilgilenmez.” Diyerek açıklamadığı Kadir Kaçan (30) ile paylaştı. Kaçan’ın da hislerine karşılık vermesi ile çift 5 ay önce evlendi. 2,5 aylık gebe olan Kaçan, yıllardır hayalini kurduğu annelik duygusunu yaşamak için bebeğini kucağına alacağı günü sabırsızlıkla beklemeye başladı.  

“Hayallerime tek tek kavuştum”

Annelik Hayali İçin 60 Kilo Verdi Kaçan, küçük yaşlardan itibaren yaşıtlarına göre hep iki katı kiloda olduğunu belirtti. Kiloları nedeni ile annesinin desteğiyle iki yaşından itibaren yürüyebildiğini ifade eden Kaçan, hayatının kilo vermek için diyet yapmakla geçtiğini anlattı. Kilolu iken kendisine güveni olmadığını ve yapmayı hayal ettiği işleri, “Kilom var, yapamam” düşüncesi ile engellediğini belirten Kaçan, şunları söyledi: “Ameliyattan sonra hayatımda her şey bir anda değişti.  Bütün elbiselerimi yeniden almak zorunda kaldım. Yeme alışkanlıklarım değişti. Bebek sahibi olmak hep hayalimdi. Kilolu arkadaşlarım vardı ve gebe kalmakta sıkıntı yaşıyorlardı. ‘Evlenirsem çocuk sahibi olmak için kilo vermem lazım.’ dedim. Kilo verdim ve 2,5 aylık gebeyim. Çocuğu henüz hissetmiyorum ama çok heyecanlı ve mutluyum. Hayallerime tek tek kavuştum.”

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.