Annelere Tavsiye: Hayalinizin Peşinden Koşun

Annelere Tavsiye: Hayalinizin Peşinden Koşun
06 Kasım 2016

Aileniz tabi ki hep en önce gelir. Ancak çocuklarınız hakkında kurduğunuz hayaller kadar kendi geleceğiniz hakkında da hayalleriniz vardır ve bunu gerçekleştirmek istediğinizi onlar da bilmelidirler.

Annelere Tavsiye: Hayalinizin Peşinden Koşun

Hayallerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz? İşte cevabı:

Bir Seçim Yapmak Zorunda Değilsiniz

Aileniz tabi ki hep en önce gelir. Ancak çocuklarınız hakkında kurduğunuz hayaller kadar kendi geleceğiniz hakkında da hayalleriniz vardır ve bunu gerçekleştirmek istediğinizi onlar da bilmelidirler. Dolayısıyla kendinizi hiçbir zaman “Hayallerim mi yoksa ailem, çocuklarım mı?” şeklinde karmaşık bir duruma sokmayın. Çünkü bu ikisi, gerçekleştirirken diğerini yok eden bir canavar değildir.

Herkesin Desteğe İhtiyacı Vardır

Etrafınızdaki insanlara hayallerinizin olduğunu söylemelisiniz, çünkü sizin hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilirler. Belki ailenizden veya arkadaş çevrenizden biri, hatta belki onların aracılığı tanımadığınız başka biri, ihtiyacınız olan bir araç veya görüşmenin teminini sağlayabilir. En güzeli ise, hayat arkadaşınızın size hayalleriniz için destek olmasıdır. Umarız, herkesin modacı olmak isteyen karısına ilk dikiş araçlarını, dansçı olmak isteyen eşine ilk dans ayakkabıları alabilecek kadar anlayışlı eşleri vardır.

Mükemmelliği Unutun

Mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Özellikle de çocuklarınız olduktan sonra eskisi kadar hızlı olabilmek zorlaşır ama yine de eskisinden daha da atik olan bir sürü kadının da varlığını unutmayın. Eğer çıkmak istediğiniz yolda aşmanızın mümkün olmadığı bir taş varsa, unutmayın ki çocuklarınız dünya üzerindeki en önemli varlıklarınızdır. Tabi ki bu vazgeçmeniz ya da geri dönmeniz gerektiği anlamına gelmez ama kendinizi mükemmel hissedebilmek adına çok fazla yorarak, onlarla geçirebileceğiniz keyifli zamanlardan da çalmayın.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.