Anne Sütünün Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı

Anne Sütünün Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı
13 Ağustos 2017

Bebeklere sayısız faydası bulunan anne sütünün bir faydasının daha olduğu ortaya çıktı.

Anne Sütü Bebeklere Sebze Yemeyi Sevdiriyor!

Sayısız faydası olan anne sütünün bir faydası daha ortaya çıktı. Yapılan araştırmalara göre, anne sütü bebeklere sebze yemeyi sevmeleri konusunda yardımcı oluyor.  Philadelphia'daki Monell Chemical Senses Center'da yapılan araştırmalara göre, anne sütü emerken ek gıdaya geçen bebeklerin annesinin beslenme alışkanlığına göre sebze yemeye daha kolay alışabildiklerinin tespit edildiği belirtildi. Anne sütü bebeklere sebze yemeyi sevdiriyor! Yapılan çalışmada annelerin bebeklerini emzirdikleri dönemde, bolca sebze tüketmelerinin sütün kalitesini ve tadını değiştirerek bebeğin sebzeye meyilli olmasını sağladığına yer veriliyor.

İlk Yeme Tecrübesi Annenin Tükettiği Gıdalara Bağlı

Bebeklerin yene alışkanlıkları ile ilgili araştırmayı yürüten Julie Mennella'nın, her bebeğin damak tadının farklı olduğunu ifade etmekle beraber, bebeklerin ilk yemek tecrübesinin tamamen annenin tükettiği gıdalara bağlı olduğunu belirttiği ifade ediliyor. Mennella konuyla ilgili olarak; "Her anne, çocuğunun sağlıklı bir beslenme alışkanlığı olmasını ister. İşte bebeklerin ilk ayları sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmak adına çok önemli" açıklamasıyla emziren annelere sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Anne Sütünün Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı     

Çalışmada 97 annenin beşli gruplara ayrıldığına ve her gruptaki annelere farklı bir beslenme programı oluşturulduğuna yer verilirken, emzirdiği dönemde havuç ve brokoli gibi sebzeleri tüketen annelerin bebeklerinin ek gıdaya geçtiklerinde sebzeye daha kolay alıştıklarının görüldüğü belirtildi.   

Anne Sütünün Özellikleri Bebeğe ve Anneye Faydaları 

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.