Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif
31 Ocak 2017

Sağlıklı beslenerek hastalıklardan korunabilirsiniz ancak fazla yediğinizde yalnızca fazla kilolar alırsınız. Bu nedenle size bu dönemde rahatlıkla yiyebileceğiniz nefis tarifler hazırladık.

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif

Sağlıklı beslenerek hastalıklardan korunabilirsiniz ancak fazla fazla yediğinizde yalnızca fazla kilolar alırsınız. Bu süreçte olsun, lohusalık döneminde olsun veya normal zamanlarda misafirlerinize hafif pratik tarifler aradığınızda bu tarifler ile masanızda yer açabilirsiniz. Bu tarifleri ister gün içerisinde acıktığınızda yapın, ister akşam yemeğinde sofraya çok aç oturmayın, isterseniz de akşam yemeği olarak da hafif pratik tarifleri değerlendirebilirsiniz.    

1) Fırının lezzeti adına: Fırında patates pankek

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif Atıştırmalık denilince akla ilk gelenler muhtemelen patates kızartmasıdır. Kızartmasını değil de fırının lezzeti ile yapılınca hafifliği kalıyor.  

2) Salatanın en doyurucu hali: Bezelyeli kinoa salatası

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif Günde en az bir öğününü salatayla geçirenler için en doyurucu ve en besleyici özelliğiyle bezelyeli kinoa salatası tam size göre.  

3) Akşam yemeğinin kurtarıcısı: Çılbır

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif Yorgun argın eve geldiğinizde akşam yemeğini düşünemeyeceğinizi biliyorum. Bugün çıkarın yumurtaları, su ve sirkenin yardımıyla bir güzel pişirin. Son dokunuşu da yoğurtla yapın.  

4) Ispanaklar taze iken: Tavuklu ıspanaklı mantar dolması

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif Tavuk göğsü, mantar, ıspanak ve yumurtayı bugüne kadar farklı kombinasyonlarla bir araya getirdik. Yalnızca bu kez hepsini aynı tarifte toplayabilirsiniz.  

5) Her yemeğe et şart değil: Patates yatağında mantar

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif Her yemeğin içerisinde et olmadan doyamayanlara, aslında etsiz de doyulabileceğinin en lezzetli kanıtı. Fırında pişirerek tüm hafifliği ile sofralarınıza eşlik edebilir.  

6) Yeni bir devir: Avokado içinde yumurta

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif Bir olgun avokado ve 2 yumurta ile 10 dakikada kendinize faydası bol bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Avokado içinde yumurtayı, 15 dakika da fırına verip, ağız tadıyla yiyebilirsiniz.  

7) Yoğurtlu sosla: Fırında falafel

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif Falafel de tıpkı patates kızartması gibi aşırı bir yağla kızartılan yemeklerden. Ancak onu fırında yapmak ve hafifletmek de mümkün.  

8) Ekmeksiz bir yemek: Kıyma dolgulu patates topları

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif Patatesin doyuruculuğu ve kıymanın bol proteinli enfes tadı ile ortaya tam anlamıyla lezzet topları ortaya çıktı. Akşam yemeğinde yanına da sarımsaklı bir yoğurtla tam bir lezzet harikası oluyor.  

9) Zamanında yenilecek güzellik: Fırında kereviz

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif Kerevizler tüm tazelikleriyle yaz aylarında tezgahlarda yerini alıyor. Akşam yemeğinde yenmek istenen o hafif yemek olmak için sofranıza misafir edebilirsiniz.  

10) Burgeri hafifletmek: Mücver burger

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif Burgeri de hafifletebilir, hatta pratik bir hale getirebilirsiniz. Havuç, kabak ve yumurtayla orttaya güzellikler çıkarabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Babacan Cana yakın, olgun, güvenilir kimse.