Tıptan Umut Kesilmez: 55 Yaşında İkiz Bebek Sahibi Olan Çınar Çifti!

Tıptan Umut Kesilmez: 55 Yaşında İkiz Bebek Sahibi Olan Çınar Çifti!
01 Ekim 2017

Muazzez ve Halil Çınar çifti, tüp bebek tedavisi ile 55 yaşından sonra tekrar ebeveyn olmanın heyecanını yaşıyor!

Uşak'ın Eşme ilçesinde yaşayan Muazzez ve Halil Çınar, 55 yaşında tüp bebek tedavisi görerek ikiz bebek sahibi oldu! Geçtiğimiz sene çocuk yapmaya karar veren çift, İzmir'de özel bir hastanede tedavi görmeye başladı. Kısa bir süre sonra tedavinin başarılı olmasıyla birlikte, Muazzez ve Halil Çınar çifti ikiz bebeklerine kavuştu!   Tıptan Umut Kesilmez: 55 Yaşında İkiz Bebek Sahibi Olan Çınar Çifti!  

55 Yaşında Tüp Bebek Tedavisi Gören Çift İkiz Bebek Sahibi Oldu!

  Her geçen gün gelişen teknoloji, tıp sektörünü de olumlu etkiliyor. Çocuk sahibi olamayan pek çok insan, gelişen tüp bebek yöntemleriyle hayaline kavuşuyor. Bunun son örneği ise Uşak'ın Eşme ilçesinde yaşayan ve ileri yaşta tüp bebek tedavisi ile ikiz bebek sahibi olan Muazzez ve Halil Çınar çifti oldu. Hüseyin adında astsubay bir oğulları bulunan çift, geçtiğimiz yıllarda oğullarını kaybetti. Bunun üzerine, tekrar ebeveyn olmak isteyen Muazzez ve Halil Çınar, tüp bebek yöntemine başvurdu. İzmir'de özel bir hastanede tedavi görmeye başlayan Muazzez ve Halil Çınar, kısa süre sonra müjdeli haberi aldı. Tedavi başarılı bir şekilde tamamlandı ve Muazzez Çınar ikiz bebeklere hamile kaldı!   Tıptan Umut Kesilmez: 55 Yaşında İkiz Bebek Sahibi Olan Çınar Çifti!  

'Bundan Sonraki Amacım Onları İyi İnsan Olarak Yetiştirmek'

  Yaklaşık 15 gün önce doğum yapan Muazzez Çınar'ın eşi Halil Çınar : ' Gençliğimizde yapmadığımızı ihtiyarlığımızda yaptık. İkiz olması bizi biraz yoruyor ama artık üstesinden geleceğiz. Bundan sonra hayattaki tek amacımız ikizleri büyütmek. Süt olmadığı için şu anda elle besliyoruz. Tabii bunlar hep masraf ama bir şekilde üstesinden geleceğiz.' şeklinde konuştu. Eşi Muazzez Çınar ise: ' Hamileliğim çok zor geçti. Ama doktorlarım hep bana moral verdi. Bu yaşta ikiz bebek sahibi oldum. Bundan sonraki amacım, ikizlerimi iyi birer insan olarak yetiştirmek.' dedi.  

'Hamileliğim Zor Geçti'

Muazzez ve Halil Çınar çiftinin ikizleri, gayet sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. İkizlerden birine, ölen oğullarının ismi Hüseyin'i veren çift, diğerine ise kendi ismi Halil'i verdi. Eşme kaymakamı Ozan Gazel ise aileyi ziyaret edip çeşitli hediyeler takdim etti. İkiz bebeklerin masrafları konusunda da yardımcı olacaklarının sözünü verdi.     Tüp bebek tedavisi ve aşamaları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.   Tüp bebek tedavisinde devlet desteği hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.