18 Günlük Bursalı Bebek Koronavirüsü Yendi!

18 Günlük Bursalı Bebek Koronavirüsü Yendi!
28 Nisan 2020

Bursa'da koronavirüse yakalanan 10 günlük bebek, 8 gün süren tedavinin ardından sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Çin’in Hubei eyaletinin Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (covid-19), alınan önlemler neticesinde yayılma hızını azaltsa da salgın tam olarak kontrol altına alınabilmiş değil. Son olarak Bursa’da virüse yakalanan 18 günlük kız bebeğin, tedavinin ardından sağlığına kavuştuğu ve hastaneden taburcu edildiği açıklandı.

18 Günlük Bursalı Bebek Koronavirüsü Yendi!

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, annesi ve babası korovirüse yakalanan bebeğin covid 19 testi pozitif çıktı. Bunun üzerine Bursa Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınan bebek, 8 günlük tedavinin ardından tamamen sağlığına kavuştu ve taburcu edildi.

Unicef'in hazırladığı koronavirüs testinden 10/10 yapabilecek misin? Testi çözmek için tıklayın!


18 Günlük Bursalı Bebek Koronavirüsü Yendi!

8 Gün Sonra Sağlığına Kavuştu

Bursa Şehir Hastanesi’nde görevli olan yenidoğan uzmanı Dr. Bayram Ali Dorum, bebeğin henüz 10 günlükken anne ve babasının test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine hastaneye getirildiğini söyledi. Yapılan testler sonucunda bebekte de enfeksiyon saptadıklarını belirten Dorum, 8 gün boyunca yalnızca destek tedavisi ve izlenim gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bu süre zarfı içinde bebekte herhangi bir solunum sıkıntısı ve solunum desteği ihtiyacı gelişmediği açıklandı. Hastaneye yatışının 8. gününde test sonucu negatif çıkan bebeğin taburcu edildiği öğrenildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Pakize 1. Temiz, lekesiz. 2. Halis, saf.
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl