17 Aylık Hamile!

17 Aylık Hamile!
22 Ağustos 2016

Çin'deki akıl almaz iddia tıp dünyasını şaşkınlığa uğrattı.

Çinli Wang Shi, tam 17 aydır karnında bebeğini taşıdığını iddia etti. Şubat 2015'ten beri hamile olduğunu iddia eden Shi, doktorlarının plasentanın henüz gelişme aşamasında olduğunu ve bu nedenle bebeği alamayacaklarını belirttiklerini söylüyor.

30 kez doktora giden ve yüksek miktarlarda paralar harcadığını belirten Shi, ülkenin önemli gazetelerinden People's Daily'e konuştu; "Normalde geçtiğimiz Kasım ayında bebeğimi sezaryen yöntemiyle doğurmam gerekiyordu. Ancak doktorum bana plasentanın henüz gelişmediğini ve bebeği alamayacaklarını bu yüzden beklemem gerektiğini söyledi" dedi.

İddialarını doğrulamak için kendisine verilen Kasım 2015 tarihli doğum izin belgesini de sunan Shi, bir anda herkesin ilgi odağı oldu. Doktorları bile ikiye bölen bu olay, kimi doktorlar tarafından "imkansız" olarak nitelendirilirken, kimi doktor tarafından sıra dışı bir tıp vakasıyla karşı karşıya oldukları şeklinde nitelendirildi.

17 Aylık Hamile!

Shi'yi tedavi eden doktorlardan biri olan Huang'ın görüşlerine yer veren Çin'in önemli sağlık portalı "QQ", bu olayı araştırmak için Shi'nin iddialarını araştırmaya başladı. Doktorun görüşlerini aktaran sitenin haberine göreyse bebek sadece 38 haftalık.

Huang, kendi yaptığı tetkiklere göre her şeyin normal olduğunu ve bebeğin de 38 haftalık olduğunu belirtti. Ayrıca 17 aylık hamilelik durumunun Wang Shi'nin sadece sözlü ifadelerine dayandığını, ortada herhangi bir belgenin ve raporun olmadığını da sözlerine ekleyerek tüm belgeleri görmeden, bu iddianın doğrulanamayacağını da belirtti.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Tabende Parlayan, ışık veren.
Erkek Bebek İsimleri
Cabbar 1. Zorlayan, cebreden. 2. Kuvvet ve kudret sahibi (Allah.) 3. Gökyüzünün güneyinde bulunan bir yıldız kümesi.