Hayatının 3'te 1'ini Hamile Geçirdi!

Hayatının 3'te 1'ini Hamile Geçirdi!
23 Ocak 2018

İsrail'de yaşayan ve ismini basına vermek istemeyen bir kadın, geçtiğimiz günlerde 19. doğumunu yaptı!

Kudüs'te yaşayan İsrailli bir kadın, önceki günlerde tam 19. doğumunu gerçekleştirdi. Gebeliklerinden birinin ikiz olmasıyla toplamda 20 çocuğu bulunan kadın, hayatının 14 yılını hamile geçirdi!

Hayatının 14 Yılını Hamile Geçirdi!

Kudüs'te yaşayan 42 yaşındaki İsrailli bir kadın, tam 19. doğumunu gerçekleştirdi. Gebeliklerinden birinin ikiz olması nedeniyle toplam 20 çocuğu olan ve isminin açıklanmasını istemeyen kadın, İsrail basınında kendisine geniş yer buldu. Doğumu gerçekleştiren doktorlar, doğumun kadın için artık sıradan olduğunu ancak Ein Kerem'deki Hadassah Üniversitesi Tıp Merkezi için oldukça sıra dışı olduğuna dikkat çekti.

Kudüs'ün Mea Seahrim bölgesinde yaşayan ve ismini vermek istemeyen kadın, kaç torun sahibi olduğu sorularına da cevap vermek istemedi. Doğumu gerçekleştiren ebe, kadının doğum sırasında çok rahat ve sakin olduğunu ancak bebek kucağına verildiğinde heyecanlandığını söyledi ve 'her doğumunda ve her çocuğunu kucağına aldığında çok heyecanlıydı. 19. doğumunda da aynı heyecanla bebeğini kucağına aldı.' şeklinde açıklama yaptı. Duruma kabaca bakacak olursak, hayatının 3'te birini hamile olarak geçiren 42 yaşındaki kadın, yaşamının tam 14 yılını gebe olarak geçirdi.

Ülkesinde İlk!

Hastanedeki Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimi'nin başkanı Dr. Simcha Yagel, yaptığı açıklamada, İsrail'de daha önce 20 bebeği olan bir kadın olmadığını fakat yine de Sağlık Bakanlığı'nın kayıtlarına bakması gerektiğini söyledi.

Kudüs'te bulunan Shaade Zedek Sağlık Merkezi kayıtlarında ise daha önce 19 kez doğum yapan bir kadının olduğu belirtiliyor. Fakat 19 kez doğum yapıp, ikiz bebekleri sayesinde 20 çocuğu olan bu kadın, eğer kayıtlarda rastlanılmazda ülkede bir ilk olacak!

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.