• gebe.com
  • /
  • Harika Hamilelik ve Bebek Fotoğrafları Çekmek İçin 10 Öneri

Harika Hamilelik ve Bebek Fotoğrafları Çekmek İçin 10 Öneri

Her anne adayı hayatında yaşadığı çok özel anlardan birisi olan hamilelik dönemi ve bebeğinin doğduğu anlardan çok özel fotoğtafların olmasını ister.

Harika Hamilelik ve Bebek Fotoğrafları Çekmek İçin Basit Öneriler

Her anne babanın hayatlarında yaşadıkları en özel anlardan birisi şüphesi bebeklerini bekledikleri gebelik dönemi ve bebeklerinin doğum anlarıdır. Bu nedenle bebeklerinin doğumuyla ilgili sık sık hatırlayacakları o ölümsüz anların her anı özel bir fotoğraf karesinde anısallaştırmak isterler. Tabiki albümlerin en özel köşesinde yer alacak bu özel fotoğrafların çekim kalitesi de oldukça önemlidir. Birazdan vereceğimiz harika hamilelik ve bebek fotoğrafı çekmek için basit taktikler ile profesyonel bir fotoğrafçı olmasanız da muhteşem sonuçlar ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. İşte Gebelik ve bebek fotoğrafı çekmek için 10 öneri...

1 - En Önemli Aracınız Cep Telefonunuz

  gebelik fotoğrafı çekmek için cep telefonu   Teknolojinin gelişmesiyle  her geçen gün piyasaya çıkan yüksek kamera çözünürlüğü olan akıllı telefonlar küçük çekim teknikleri ile fotoğraf makinelerine adeta taş çıkarırcasına mükemmel çekimler yapabiliyor. Yanınızdan hiç ayırmadığınız telefonunuz uygun olan her koşulda çok özel anlarınızı ölümsüzleştireceğiniz en önemli aracınız olacaktır.

2 -Hamileliğin En Fotoğraflanası Hali Gebeliğin 7. Ayıdır

  hamilelik fotoğrafı çekmek   Hamileliğin her anının fotoğraflanması anne adayları için çok özel olsa da yapılan araştırmalar hamileliğin en fotoğraflanası halinin gebeliğin 7. Ayında olduğunu belirtmektedir. Buna neden olarak da 7. Ayda anne adayının oldukça dinç görünmesinin yanında göbeğinin oldukça belirgin görünmesi gösterilir.  

3 - Bir Yüzeye Yansıyan Silüetinizin Fotoğrafında Oldukça Güzel Görüneceksiniz

  hamilelikte fotoğraf çekimi   Fotoğraf çekerken kameranın kalitesi yanında uygun bakış açısını yakalamanız harika fotoğrafların orataya çıkmasında oldukça etkili olacaktır. Örneğin, açıkça görünen karnınızın fotoğrafını çekmek yerine çimenlere ya da dokulu bir yüzeye yansıyan silüetinizin fotoğrafı ya da kontrastı ve doygunluğu göz alıcı olan açık alanlarda çekilmiş fotoğrafta oldukça güzel görüneceksiniz. Karnınızdaki bebeğinizle konuşurken veya ona müzik dinletirken çekimiş fotoğrafınızda anılarınızı ölümsüzleştirdiğiniz renkli kareler arasında yer alacaktır.  

4 - Kararsız Kaldığınızda Dışarı Çıkın

  hamilelik fotoğrafı dışarıda çekim   Gebeliğinizle ilgili ömür boyu saklamak isteyeceğiniz fotoğrafları kanepenizin üzerinde çekmek istemezsiniz değil mi? O zaman hemen hazırlanıp dışarı çıkın. Çünkü en güzel hamilelik fotoğrafları genellikle açık havada çekilmiş olanlardır. Eğer iyi bir aydınlatmanız yoksa dışarıda çekeceğimiz fotoğraflar içeridekilere kıyasla çok daha güzel kareler olacaktır.

5 - En Güzel Yeni Doğan Fotoğrafları İlk ve İkinci Hafta Çekilir

  yeni doğan bebeğin fotoğrafını çekmek   Bebeğinizin doğduğu anlardaki telaşınız düşünüldüğünde fotoğraf çekme işi ilk günlerde yakın aileden kişilere düşse de doğumdan 2 hafta sonra sıra yine sizde olacaktır. Yapılan araştırmalar en güzel yeni doğan fotoğraflarının çekiminin  bebeğin doğduktan sonraki ilk ve ikinci haftasında gerçekleştiğini belirtir. Bu haftalarda bebeğiniz çok hareketli olabilir ya da mimiklerini yakalamakta zorlanabilirsiniz. Burada yine akıllı telefonunuzun özelliği imdadınıza yetişir. Telefonunuzun burst modunu aktif hale getirmeniz bebeğinizin çok özel hareketlerini yakalamanıza olanak sağlayacaktır.   Burst modu; fotoğraf çekmek için bir kere bastığınızda artı ardına 10-20 arasında fotoğraf çekme özelliğidir. Bu mod özellikle bebeğinizin hareketini dondurmak istediğinizde oldukça işinize yarayacak. Telefonuzda bu özellik yoksa pek çok mobil uygulama arasından birisini indirebilirsiniz.  

6 - En Güzel Saatler Öğleden Önceki Saatlerdir

  bebek fotoğrafı çekme taktiği   Bebek fotoğrafı çekmek için genel fotoğrafçılık kuralları arasında ilk sırayı ışık konusu alır. Keskin gölgelerin oluştuğu bebeğinizin gıdısının olduğu alanı kapkara ya da kıpkırmızı gösteren saatlerde fotoğraf çekmeyi hiçbir anne istemez. Bu nedenle uzmanlar en güzel bebek fotoğraflarının çekileceği saatlerin öğleden önce, ışığın tepenizden gelmediği ve altın saatler denilen güneş ışığının azaldığı akşam üstü saatleri olduğunu belirtirler. Bu saatlerde doğal ışıkla fotoğraf çekiminin çok iyi sonuçlar vereceği belirtilir.

7 - Telefonunuzu Sabitleyin

  telefonu sabtleme   Bebeğinizin fotoğraflarını çekerken telefonunuzu sabitlemeniz hem herşeye meraklı bebeğinizin dikkatini dağılmamasını hem de telefonun hareket etmiyor olması bebeğinizin en doğal hallerini yakalamanızı sağlayacaktır.  

8- Dikkat Dağıtıcı Nesneleri Kaldırın

  bebek fotoğrafı   Fotoğraf çekerken arka planda bulunan nesneler dikkat dağıtıcı olabilmektedir. Bu nedenle dikkatinizi bebeğinizin nasıl göründüğüne vermenizi engelleyecek tüm karışıklıkları ortadan kaldırmanız önerilir. Eğer arka planı flu yapabilen özelliğe sahip telefonunuz yoksa fotoğraf çekimlerini Tilt Shift efektini kullanarak yapmanız çok iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

9 - Bebeğinizin Hayata Hangi Açıdan Baktığını Görün

  bebeğin fotoğrafını çekmek   Bebeğinizin yürümeye başladığı anlardan itibaren fotoğraf çekimleriniz tam bir maceraya dönüşecektir. Çok hızlı hareket eden bebeğinizin özel karelerini fotoğraflamak biraz zorlaşacaktır. Bu durumda en iyi pozları yakalamak için onun seviyesine inmeye ne dersiniz? En iyi açıları yakalamak için boyunuzun onun boyunu geçmemesi, hayata bebeğinizin hangi açısından baktığını görmenizi sağlayacaktır. Bebeğinizin en hareketli ve çok meraklı olduğu anları fotoğraflamak için en uygun zamanın 6. ve 8. aylar olduğu belirtiliyor. Bu aylarda bebeğinizin emekleme, yürüme ve etrafın farkında olma süreçlerinden güzel kareler yakalayabilirsiniz. Bu çekimlerde de brust modu çok işinize yarayacaktır. Bebeğinizin limon yerken yüzünde değişen mimiklerinden kareler ya da onu gıdıkladığınızdaki anlarını kaydetmek ilerideki günler için hoş bir anı olacaktır.    

10 - Çekimleri Yaparken Uygulayabileceğiniz Çok Özel Taktikler

  Hamilelik ve bebek fotoğrafı çekmek  
  • Bebeğinizin fotoğrafını çekerken dijital zoom yapmayın; Bu çekeceğiniz fotoğraflarınızın kalitesini düşürür. Mümkün olduğunca yaklaşın ve öyle çekim yapın.
  • Ön kamerayı kullanmaktan çekinmeyin; Özellikle 6. aydan sonra bebekler kendilerini izlemeyi severler. Böylece siz de kareye daha rahat yön verirsiniz.
  • Tema Kullanın; Bebeğiniz küçük olduğu için fotoğrafınızda yer alacak kontrast yaratacak bir tema kullanabilirsiniz.
  • Fotoğraf çekimi yaparken mutlaka güneşi arkanıza alın; Bebeğinizin yüzü aydınlansın, gülen gözleri daha da parlasın.
  • En yüksek kalitede görüntü almaya özen gösterin; Belki çektiğiniz kareleri daha sonra kesmek – kadrajı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz. Yüksek kalitede çekim yaptığınızda bu özellik size kolaylık sağlayacaktır.
  • Panorama modunu kullanın; Özellikle açık alan fotoğraflarında etrafta kocaman bir dünyanın olduğunu fotoğrafınıza eklerken miniğinizin aslında ne kadar da minik ve sevimli olduğunu böylece daha iyi yansıtabilirsiniz.
  Dünyanın En Zengin Bebeğinden Muhteşem Kareler Detaylar İçin Tıklayınız.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.
Kayıt Ol