Spor&Sosyal Aktivite

Gebelik döneminde anne adayları için en önemli konuların başında spor ve sosyal aktivite geliyor. Özellikle gebelik döneminde yapılan sporlar hem anne adayı hem de bebek için oldukça sağlıklı. Biz de sizler için gebeliğiniz boyunca yapabileceğiz egzersizleri ve sosyal aktiviteleri hazırladık.

Hamilelikte Kaçınılması Gereken Spor ve Hareketler
Gebelikte zararlı hareketler neler? Hamilelerin yapmaması gereken hareketler nedir, sizler için derledik. Hamilelikte zıplamak, pilates yapmak zararlı mı?
Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum
Kegel Egzersizleri ile Doğumdan Sonra Vajinanızın Toparlanma Sürecine Destek Olun
Doğumdan sonra kegel egzersizi nasıl uygulanır? Gebelikte kegel egzersizleri ve faydaları neler? Pelvik kasları nasıl çalıştırılır? Pelvik kas nasıl bulu
Gebe Yogasının Anne ve Bebek İçin Mucizesi Saymakla Bitmiyor
Gebe yogası veya hamile yogası olarak bilinen yoga anne adayına pek çok faydayı sunuyor. Gebe yogası hem bebek hem de anne için bir çok yarar barındırıyor.
Çoğul Gebelikte Spor ve Sosyal Aktiviteler
Çoğul gebelikte spor ve sosyal aktiviteler nasıl olmalıdır. Çoğul hamilelikte yapılacak egzersizlerde dikkat edilmesi gereken konular.
Hamilelikte Kasılmalar Neden Olur?
Hamilelikte kasılmalar anne adayları için önemlidir. Doğumun habercisi olan kasılmalar zamanı ve geliş şekline göre önem kazanır.
Gebelere Kış Mevsiminde Öneriler
Kış aylarında gebe olan anne adaylarına kendileri ve doğacak bebekler için 5 önemli öneriden bahsedeceğiz.
Gebelikte Yapılan Egzersizin Faydaları
Gebelikte yapılan egzersizin faydaları yanında bazen sakıncaları da vardır. Peki, hamilelikte hangi aktiviteler yapılmamalı?
Gebelikte Sağlıklı Beslenmek İçin 7 Kural
Gebelikte sağlıklı beslenmek, başarılı geçen gebelik döneminden sonra bedeninize yaptığınız en önemli yatırımlarından birisidir. -gebe.com
Gebelikte Yapılan Egzersizler Neden Gereklidir?
Gebelik döneminde yapılacak egzersizler doğumdan sonra da tekrar normal kilonuza dönmenizde kolaylık sağlamaktadır. -gebe.com
Gebelik Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Gebeliğin anne için her açıdan yeni ve farklı bir dönem olmasının yanı sıra, annenin her hareketinde karnındaki bebeği de düşünmesi gereken dönemdir.
Gebelikte Ay Ay Yapılabilecek Egzersizler
Gebelikte ay ay yapılabilecek egzersizler nelerdir? Hamileliği ilk 3 aylık döneminde hangi spor hareketleri yapılır? Dikkat edilmesi gereken hususlar neler?
Kayıt Ol