Doğum Sonrası

Gebeliğinizin muhteşem sonuna geldiniz ve bebeğiniz kollarınızın arasında. Doğumdan sonra yaşamınız artık tamamen değişecek. Peki, doğum sonrası sizi neler bekliyor? Beslenmeden, cinsel yaşama kadar pek çok konu hakkında detaylı bilgileri sizin için araştırdık.

Bu Besinleri Yiyen Annelerin Sütü Azalıyor!
Anne sütünü azaltan besinler uzmanlar tarafından özellikle emzirme döneminde tüketilmesi önerilmez.
Yeni Annelerin Doğumdan Sonra En Sık Yaptığı 5 Hata!
Daha Güçlü Karın Kasları İçin 6 Egzersiz
Doğumdan 6 ay sonra dümdüz bir karın görünümü için egzersiz programı hazırladık.
Yeni Annelerde Sıklıkla Görülen Annelik Hüznü Hangi Belirtileri Gösterir
Lohusalık Depresyonu Belirtileri ya da Annelik Hüznü Nedenleri. Doğum sonrasında sıkça rastlanan bebek hüznü hangi belirtiyi gösteriyor?
Doğum Sonrası Depresyonundan Kurtulmak İçin Neler Yapılmalı?
Doğum sonrası depresyon nasıl geçer? Merak edilen konular arasında yer alır. Tanısı Depresyon Tarama Ölçeği ile konulan depresyonun geçirme yolları...
Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?
Doğum sonrası ziyarete gelen misafirlere ikramlık listesi ile bebek görmeye gelenlere ikram edilecek evde ve hastane odası ikramları listesi.
Taze Annelerin Yeni Yaşamlarına Adapte Olmasını Kolaylaştıracak 10 Tavsiye!
Ağız Sütünün Her Damlası Altın Değerinde
Ağız sütünün her bir damlası altın değerinde sayılıyor diyen Prof. Dr. Rahmi Örs, pek çok faydası olan kolostrumun doğumdan sonra ilk 30 dk da verin diyor.
Taze Annelerin Emzirirken En Sık Yaptığı 10 Yanlış
Emzirme döneminde yapılan hatalar bebeğin memeyi reddedmesine neden olabilir. Peki, emzirirken yapılmaması gerekenler neler? Emzirirken yenmemesi gerekenler
Normal Doğumun Bebek İçin Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı
Normal doğum bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bursa'da ebelere verilen eğitimde normal doğumun bebeğe ve anneye çok faydasının olduğu belirtildi.
Her Annenin Aklındaki Soru: Yenidoğan Bebeğimi Ne Sıklıkla Emzirmeliyim?
Yenidoğan emzirme süresi ne kadar olmalı? Bebeklerde emzirme sıklığı ne kadar olmalı? Bebekler kaç saat arayla emzirilmeli? Emzirme süresi ne kadar olmalı?
Emziren Anneler İçin 9 Adımda Beslenme Önerileri
Emziren annelere beslenme önerileri ile emziren annelerin neler yemesi ya da yememesi gerekir. Gaz yapmayı önleyen ve süt artıran yiyecekler.
Kayıt Ol