Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bebeğinizin Beyin Gelişimi Sizin Elinizde
Bebeğinizin beyin gelişimi sizin elinizde diyen uzmanlar, zeka gelişimini etkileyen bazı faktörlerin olduğunun altını çizdi.
Bebeklerin Göbeği Neden Kanar?
Bebeklerde göbek kanaması neden olur? Bebeğin göbeği düştükten sonra kanamasının zararı var mıdır? Yenidoğan bebeğin göbeği kanarsa ne olur? Tedavisi nasıl yapılır?
Bebeklerde Bıngıldakla İlgili En Çok Neler Merak Edilir?
Bebeklerle bıngıldak ile ilgili en çok merak edilenler, bıngıldak kapanması, çökmesi, şişmesi, atması ve erken ya da geç kapanması neden olur?
Anne Sütü İle Bebeğinizin Sağlığını Koruyun
Emzirerek bebeğinizin sağlığını koruyun. Araştırmalara göre 3 aydan daha az emzirilmiş kişilerin kronik sağlık sorunları çekme olasılığı daha yüksektir.
Bebek İçin Güvenli Ev
Bebeğiniz için güvenli ev oluşturmak sanıldığı kadar zor değil. Basit stratejiler sayesinde bebeğinizi güvende tutabilirsiniz.
Yenidoğan Emzik Seçimi Nasıl Olmalı?
Yenidoğan emzik seçimi nasıl olmalı? Emzik kullanmak sakıncalı mı,bebeklerde yalancı meme alma ve kullanmak için nelere dikkat edilmeli?
Kış Bebekleri İçin İhtiyaç Listesi
Kış bebekleri için ihtiyaç listesi neleri kapsar? 2018 yılı yaklaşırken doğumu kış mevsimine yaklaşan yani kışın doğan bebekler ne giyer?
Evinizdeki Bu Ürünler Bebeğiniz İçin Çok Tehlikeli!
Evde kullanılan bebekler için tehlikeli şeyler neler? Çocuklara zararı dokunan ve ev kazalarına neden olan eşyalar ve evde güvenlik önlemi alma.
Ek Gıdaya Başlayan Bebekler Hangi Ayda Ne Yemeli?
Hangi Ayda Ne Yenir? Bebekler İçin BLW Kış Mevsimi Tadım Listesi ile ek gıdaya başlayan 6-8 aylık bebeklerin Aralık, Ocak, Şubat besin tablosu.
Yenidoğan Bebeklere Hangi Tarama Testleri Yapılır?
Yenidoğan Tarama Testleri Nelerdir? Hangi Sağlık Sorunlarını İşaret Eder? işitme tarama, tarama programı ve Kistik Fibrozis testi neden yapılır?
Bebek Arabası Alırken Bu Özellikleri Arayın!
Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Uzman Tavsiyeleri iyi ve kaliteli bebek arabasında hangi özellikler bulunur? Aranan özellikler nelerdir?
Yenidoğan Bebeği Banyo Yaptırmak İçin Neler Gerekli?
Yenidoğan bebek banyosu için malzeme listesi çocuğunu ilk defa yıkayacak annelere büyük kolaylık sağlayacaktır. Peki, Bebek banyosu malzemeleri nelerdir?
Kayıt Ol